Güncel

Twitter'ın CEO'su Türkiye için konuştu! Anlaşma oldu mu?

Gezi parkı eylemlerini gündeme alan CEO çok çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Twitter'ın CEO'su Türkiye için konuştu! Anlaşma oldu mu?

Dünyanın en çarpıcı güçlerinden biri haline gelen, sosyal medyanın hiç durmadan kalbinin attığı Twitter, yine teknoloji gündemine ilk sıralardan giriş yaptı. Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen gezi parkı olaylarında, aktif olarak Twitter kullanıldığı iddia edilen kişilerin, twitter adreslerinin, merkez tarafından Türkiye ile anlaşarak silindiği haberi, teknoloji dünyasına bomba gibi düşmüştü.

Önceki aylarda Türkiye'den çeşitli bürokrat Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın ziyarette bulunduğu şirketler arasında yer alan Twitter, Türkiye ile anlaşarak gezi parkı eylemleri sırasında Twitter'ı kullanan kullanıcıların profillerini sildikleri iddiasını yalanladı. 

Olay dün, gecenin ilerleyen saatlerinde Twitter'ın CEO Disk Costolo'nun profilinde gerçekleşti. Yaptığı açıklamalarda ortaya atılan iddiaların hiçbir şekilde geçerlilik taşımadığını dile getirdi. Redhack adlı grupla yapılan konuşmalar, Türkiye ve dünyanın teknoloji gündeminde ilk sırada yer alıyor. 

1375087274_130729costoloo01jpg.jpg

Costolo, kendi hesabından Türk kullanıcılara ve RedHack'e yaptığı açıklamada, 'hükümetle herhangi bir anlaşmanın söz konusu olmadığını' belirterek, 'Böyle bir anlaşma yok' ifadesini kullandı.

Bir diğer tweet'inde ise">

1375087298_130729costolo2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.