Güncel

Twitter'in fazlası zarar

Twitter'ın kurucularından Biz Stone samimi açıklamalarda bulundu.

Twitter'in fazlası zarar

Gündemdeki sorunlardan birisi olan internet bağımlılığına Twitter'ın kurucu oratağı Biz Stone katıldığı iş konferansında bu konuda değerli açıklamalarda bulundu.

Stone yaptığı açıklamada şunları söyledi "tweet atarak çok fazla vakit harcamayın. Kullanıcıların çoğunluğu Twitter'ı bağımlılık olarak nitelendiriyor ve günde ortalama 12 saatlerini Twitter'da geçiriyorlar. Budurum çok sağlıksız. Bir web sitesine girer ve orada ihtiyacınız olan şeyi bulduktan sonra veya ilginç bir şey görüp, bir şeyler öğrendikten sonra çıkarsınız. Ben bu şekilde kullanmayı seviyorum. Twitter'a girilmesini tabii ki istiyorum, ama bunun sağlıklı bir şekilde yapılması gerekli "şeklinde tavsiye ve önerilerde bulundu.

1330114066_twitter-bird-2.png

Twitter'da an itibariyle kayıtlı kullanıcı sayısı 500 milyon civarında. Kayıtlı profil hesaplarından 130-140 milyon civarında aktif kullanıcı var. Diğer bir ayrıntı günde ortalama atılan tweet sayısı ise 250 milyon civarında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.