Güncel

Uber Türkiye'de XL hizmetini durduruyor

İddialar doğruysa Uber Türkiye'deki XL hizmetini sonlandırıyor. Konuyla ilgili iddialar haberimizde.

Uber Türkiye'de XL hizmetini durduruyor

ABD merkezli şöförlü araç hizmeti Uber'in Türkiye'deki faaliyetlerinin bir kısmını sonlandıracağı iddia edildi. Uber'in XL hizmeti olarak bilinen büyük araçlarla sunulan taşımacılık işini Türkiye'de sonlandıracağı düşünülüyor.

Uber Türkiye'de XL hizmetini durduruyor

Uber'in XL sürücülerine gönderdiği iddia edilen mesajda "şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde Uber XL küçülerek devam edecektir. Sektör ile yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz" dendi. Buna göre şirket, gelecek dönemde XL araçların sayılarını ise önemli ölçüde azaltacağını bildirdi.

Uber Türkiye'de XL hizmetini durduruyor - Resim : 1

Mercedes Vito ve benzeri araçlarla yapılan Uber XL hizmeti Türkiye'de yaygın olarak kullanılıyor. Ancak son dönemde kolluk kuvvetlerinin bu araçlara kestiği cezalarını ödeyen Uber'in bu işleme de son vermesi bekleniyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde yine sayfalarımızda yayınlayacağımızı belirtelim.

Uber kısa süre önce Ortadoğu bölgesinde çok güçlü olan rakibi Careem'i satın aldığını açıklamıştı. Türkiye'de de faaliyet gösteren Careem, kısa bir süre önce taksicilerle bir anlaşma imzalamıştı.  

Yorumlar
Mithat
Kıdem tazminatı fonu gelince bizim emeklilerde böyle olacak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.