Güncel

Üç yeni gezegen bulundu

NASA, şimdiye kadar Dünya’ya en çok benzeyen üç gezegen bulduklarını açıkladı.

Üç yeni gezegen bulundu

NASA, dünyaya çok benzeyen üç gezegen daha keşfetti. Gezegen avcısı 'Kepler Uzay Teleskopu'nun bulduğu gezegenlerin, bilinen yaşama uygun bölge olduğu belirtildi.

NASA'nın gezegenler hakkında yaptığı açıklamaya göre, dünyadan 2 bin 700 ışık yılı (1 ışık yılı = 10 trilyon kilometre) uzaklıktaki gezegenlerden biri güneş sisteminde yer alan 'Kepler-69c' gezegeni, yerküreden yüzde 70 daha büyük ve kendi güneşi etrafındaki dönüşünü 242 günde tamamlıyor. 'Kepler-69c'in, yaşama elverişli alan içerisinde bulunduğu söyleniyor.

1366367074_211042.jpg

5 gezegenli Kepler-62  ise 1200 ışık yılı uzaklıkta ve güneş sisteminde yer alan 'Kepler-62e' ile 'Kepler-62f' gezegenlerinin de Dünya'ya benzedikleri ve akıcı su barındırdıkları düşünülüyor.

Kepler ekibinin lideri William Borucki yaptığı açıklamasında, "Kepler-62e Hawaii gibi sıcak, Kepler-62f ise Alaska gibi biraz soğuk. Eğer bu gezegenlerde yaşam varsa, çok gelişmiş olmalı" dedi.

Yorumlar
Misafir
bu görüntüler o gezegenlerin 2700 ve 1200 yıl önceki halidir şu anki halini ancak o kadar yıl sonra görebiliriz hem o gezegen yaşanabilecek bir gezegense sanki gidecekler şimdiki teknolojiyle imkansız bir şey bu sanki mass effectteki gibi ışınlanma istasyonu var olsa bile ışık hızında oraya gitmek 2700 veya 1200 yıl sürer yani önümüzdeki 2000 yıl daha oralara gidemeyiz agalar :D
Cevapla
Misafir
Bugün nasayı eleştiriyorsunuz ancak Nasa'nın en iyi bilim adamları Kuran-ı kerimi bizim imamların 10 katı daha iyi anlayıp çözüyor yani kuru kuru okumak yetmiyor Bir Ömer var şifre çözen Kuran-ı kerimde kıyametin kopacağı tarih saat hariç o vakte kadar olacak herşey yazılı ancak Kuran-ı kerim'in yüzünü açıp okuyanlar bilirlerki Bir Surede yada ayette Örnek Şöyle der : Yasin suresi 2. ayet : Biz onları topraktan yarattık 3. ayet : Helak ettik ibret olsun diye.. sadece örnek şimdi ayete baktığınızda anormallik ne sizce? 2. ayetin devamı sizce 3. ayetmi? değil neden çünkü Kuran-ı kerim öyle güzel şifrelenmişki yasin suresinin 2. ayetinin devamı nas suresi 10. ayeti 10 un devamı elham suresinin 5. ayeti sanırım anlata bildim..okuyan zaten neyi kast ettiğimi anlar ve en büyük dikkatimi çeken şey Çoğul hitap edilmiş olması Allahüteala demiyorki Ben topraktan yarattım Biz diyor okuyun iyice hep hitap şekilleri Çoğul tekil değil..buna benzer çok ayet ve şifre var
Cevapla
salih
amk bizden toprak isteyen ler orda koca bi dunya varmis gidin koloni nizle orda yasayin
Cevapla
tet
el alem 1200 isik yili ötedeki gezegeni inceliyor, bizde yerli otomobili hangi babayigit yapacak onu düsünüyoruz...
Cevapla
özhan
benimde bildigim gezenge de yanliz olmadihimiza dair kur'an da ayet olduğu. ama bu sonuc 3 harfleri beyan edebilir tabii.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.