Güncel

Ücretsiz programlama öğrenmek ister misiniz! İşte Google Çekirge!

Google Çekirge programlamaya ilgi duyan herkesin kullanabileceği ortak bir projedir. Peki çekirge nedir ve nasıl kullanılır? İşte detaylar!

Ücretsiz programlama öğrenmek ister misiniz! İşte Google Çekirge!

Grasshopper uygulaması ile kodların temel işlevlerinden, belirli bir dil türüne, animasyonlardan, matris yöntemi ve hatta web sitesi geliştirme konusunda uzmanlaşmaya kadar programlama dili öğrenebilirsiniz.

Proje, Google bünyesinde, Area 120 adıyla bilinen ünlü kuluçka projesi tarafından oluşturuldu. Programlama dilini içeren konularda kariyer yapmak isteyen gençlere ve yetişkinlere yardım etmek isteyen programcılar tarafından oluşturulan bir platform.

Çekirge, iş piyasasında daha fazla fırsata sahip olmaları için programlamaya heyecan duyan insanlara programlamayı öğretmeyi amaçlayan bir Google projesidir.

Google Grasshopper'a nasıl erişilir!

Platforma erişmek için prosedür çok basittir. Aşağıdaki yönlendirmeleri takip edin:

  1. Grasshopper web sitesine PC'nizden veya akıllı telefonunuzdan erişin;
  2. Ardından Google hesabınızla giriş yapın;
  3. Giriş yaptıktan sonra, ilk adımlarla öğreticiye erişin;
  4. Daha sonra çok sezgisel bir sistemde programlamanın temellerini öğreneceğiniz ekrana götürüleceksiniz.

Alıştırmalar başarıyla tamamlandıkça, kurslardaki tüm adımları tamamlayana kadar sonraki görevlere geçeceksiniz.

Çekirge Nasıl Çalışır?

Platform kademeli bir didaktik sistem getiriyor, yani sınıfta ilerledikçe egzersizlerin zorluk seviyesini geliştireceksiniz. Bazı sınıflar engellenir ve ancak öğrenci daha karmaşık derslere devam etme bilgisine sahip olduğunu gösterdikten sonra serbest bırakılır.

Örneğin, sistemle ilk temasta, Temeller sınıflarını zorunlu olarak bitirmeniz gerekiyor. Programlamanın temelleri, öğrenmeyi çok daha kolay hale getiren basit örnekler ve özelliklerle açıklanıyor. Bu aşamayı tamamladıktan sonra, hangi temayı izlemek istediğinizi seçin ve "Başlarken" e devam edin. Artık siz de programlama dili ile uygulamalar yapabilirsiniz.

Yorumlar
Ahmet
Google grasshopper denedim ama ileri seviye yok diye biliyorum varsa bir daha denerim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.