Güncel

Ukrayna ordusu salavat getirerek Ramazan Bayramı'nı kutladı!

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı yayınladığı bir videoda, Ramazan bayramını kutladı. Videoda Ukrayna Ordusu'nun salavat getirmesi dikkatleri çekti. İşte detaylar.

Ukrayna ordusu salavat getirerek Ramazan Bayramı'nı kutladı!

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayınlanan videolu paylaşımda Ramazan Bayramı kutlandı. Söz konusu videoda salavat getirilmesi dikkatleri çekti. Videoda Türkçe olarak "Ramazan Bayramı'nız mübarek olsun" ifadelerine yer verilirken Kırım Tatar milli bayrağı ayrıntısı da dikkatleri çekti.

Devam eden Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna ordusundan ilgi çekici bir bayram mesajı videosu geldi. Videoda Ukrayna ordusu Türkiye'ye yönelik mesajlar vererek salavat getirdi.

Ukrayna ordusu salavat getirerek Ramazan Bayramı'nı kutladı!

ukrayna salavat

Ordunun sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, şu ifadelere yer verildi:" Sevgili Ukrayna Müslümanları, askerler ve siviller ve diğer ülkelerden ortaklarımız! Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Ramazan'ı tebrik ediyor ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü yeniden sağlamak için ortak eylemleriniz için içtenlikle teşekkür ediyor. Ramazan bayramının başladığı bu günde, insan kişiliğinin manevi bileşenine büyük önem verilir, bu nedenle Müslümanlar geleneksel olarak bu geceyi akrabalarla bir araya gelerek ve Allah'a dua ederek geçireceklerdir. Bayramınızı tebrik eder, Allah'ın Ukrayna'nın birliği ve Kırım'ın kurtuluşu, tüm mültecilerin evlerine geri dönüşü, Rus saldırganlığı ile parçalanan ailelerin yeniden birleşmesi, herkesin serbest bırakılması için dualarınızı duymasını içtenlikle diliyoruz.

Görüntüler kısa sürede sosyal medyada viral oldu. Ukrayna ordusunun salavat getirmesi ve Türkiye'ye yönelik mesajlar kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Siz bu görüntüler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
İbrahim
Helal olsun. Ben niye böyle ülkemizde hristiyan bayramını falan kutlanıyor diyordum. Varmış bir sebebi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.