Ülkeler hakkında ilginç bilgiler! - Page 1

Dünya üzerinde birçok farklı ülke var ve hepsi benzersiz kültürleri, tarihi ve coğrafi özellikleriyle dikkat çekiyor. Bazıları ekonomik açıdan güçlü ve gelişmişken, bazıları daha az gelişmiş ve yoksul olabiliyor. Ancak her ülkenin kendine özgü güzellikleri ve ilginç özellikleri var.


Örneğin, ABD, dünyanın en büyük ekonomisine sahip bir ülkedir ve Hollywood, Silikon Vadisi ve New York City gibi kültür merkezleriyle ünlüdür. Rusya, dünya coğrafyasında en büyük ülke ve tarihi İstanbul'u da içine alan Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa'nın kesiştiği bir ülkedir. Brezilya, samba dansı ve futboluyla tanınırken, Avustralya'da känguru ve koala gibi egzotik hayvanlar bulunur.


Çin, dünya nüfusunun yaklaşık beşte birini barındırırken, Hindistan, dünya nüfusunun en kalabalık ikinci ülkesidir. Almanya, otomotiv ve mühendislik endüstrilerinde lider bir ülke iken, İsviçre, dünya bankacılık sisteminin kalbi ve çikolata ve saat gibi ürünleriyle ünlüdür.


Sayfamızın alt bölümünde ülkeler hakkında ilginç bilgileri sizler için listeledik!

Ülkeler hakkında ilginç bilgiler! - Page 2

1- Japonya


Japonya'da, yolların haritalarında isimleri yoktur. Japonlar ev numaralarına göre adreslere ulaşırlar.
 

Ülkeler hakkında ilginç bilgiler! - Page 3

2- Norveç


Norveç'te, üniversite öğrenimi ücretsizdir ve hatta yabancı öğrencilere bile burs sağlanır.
 

Ülkeler hakkında ilginç bilgiler! - Page 4

3- İzlanda


İzlanda, dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Hatta polisler bile silah taşımazlar.
 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.