Ülkemizin en başarılı insanları

Refik Saydam - Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)Ülkemizin en önemli hekimlerinden ve 4.Başbakanımız İbrahim Refik Saydam, Fatih Mahalle Mektebi'nin ardından, Fatih Askeri Rüştiyesini bitirir. Sonrasında Kuleli Askeri İdadisi ve Askeri Tıbbiye'yi başarıyla bitirerek üç yıl boyunca Gülhane Askerî Tıp Akademisinde Embriyoloji ve Histoloji bölümlerinde çalışır. İlerleyen yıllarda birçok tıp okulu ve dispanserin açılmasına öncülük eder. Refik Saydam, 8 Temmuz 1942'de İstanbul'un besin sorununun düzenlenmesi için yaptığı inceleme gezisinde hayatını kaybetmiştir.
Ülkemizin en başarılı insanları - Page 1
Refik Saydam - Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)
Ülkemizin en önemli hekimlerinden ve 4.Başbakanımız İbrahim Refik Saydam, Fatih Mahalle Mektebi'nin ardından, Fatih Askeri Rüştiyesini bitirir. Sonrasında Kuleli Askeri İdadisi ve Askeri Tıbbiye'yi başarıyla bitirerek üç yıl boyunca Gülhane Askerî Tıp Akademisinde Embriyoloji ve Histoloji bölümlerinde çalışır. İlerleyen yıllarda birçok tıp okulu ve dispanserin açılmasına öncülük eder. Refik Saydam, 8 Temmuz 1942'de İstanbul'un besin sorununun düzenlenmesi için yaptığı inceleme gezisinde hayatını kaybetmiştir.
Ülkemizin en başarılı insanları - Page 2
Aydın Sayılı - Harvard Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü
Ülkemizin en başarılı insanları - Page 3
Arif Müfid Mansel - Berlin Üniversitesi Arkeoloji Bölümü
Ülkemizin en başarılı insanları - Page 4
Cahit Arf - École Normale Supérieure (Fransa) Matematik Bölümü
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.