Güncel

Üniversitelerde eğitim nasıl olacak? YÖK kararını verdi!

YÖK üniversitelerin durumu hakkında son kararını verdi. Buna göre üniversitelerde güz dönemi eğitimleri online ortamdan yapılacak.

Üniversitelerde eğitim nasıl olacak? YÖK kararını verdi!

Pandemi hayatımızın birçok alanını etkilediği gibi eğitim-öğretim yaşamını da olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Uzun zamandır üniversite eğitiminin nasıl olacağı yönünde tartışmalar söz konusuydu ve bir belirsizlik durumu hakimdi. Dün YÖK tarafından üniversitelere gönderilen bir yazı ile bu belirsizlik ortadan kalkmış oldu. Buna göre üniversite güz dönemi eğitimlerinin online ortamda yapılmasına karar verildi. İşte detaylar!

Üniversitelerde eğitim nasıl olacak? YÖK kararını verdi!

Üniversite eğitimleri konusunda uzun zamandır bir belirsizlik söz konusuydu. Koronavirüs vakalarının son dönemde artmış olması sonrasında YÖK harekete geçti ve üniversite güz eğitim-öğretim döneminde derslerin online ortamda yapılması kararını verdi. Uygulaması zorunlu olan derslerin ise mümkünse ertelenmesi gerektiği ifade edildi. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise Twitter hesabı üzerinden Sağlık Bakanlığı'nın derslerin mümkün olduğunca yüz yüze yapılmamasını önerdiğini ifade etti.

Üniversitelerde eğitim nasıl olacak? YÖK kararını verdi! - Resim : 1

YÖK tarafından üniversitelere gönderilen raporda Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılan ifadeler ise şu şekilde: "2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir."

Yorumlar
Hande
Çok şükür gitmek zorunda kalıp virüs kapma olasılığımızı bin katına çıkartmayacağız. Yerinde bir karar 👍
Cevapla
Oğuz
O kadar korkuyorsunuz ki bu yüzden dışarıdan eve gelmiyorsunuz 😂
Esat
Sinavlar uzak al yüzü geç tabi rahatsınız Yarın kafelerde dolasmaya devam
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.