Güncel

Ünlü analist, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit seviyeleri değerlendirdi.

Bitcoin ( BTC ) bir süredir 20.000 dolar seviyesine tutunmaya çalışıyor. Bu seviyeyi kıracak mı? Yoksa daha da mı düşecek olduğu merak konusu. Ünlü analist, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit seviyelerini değerlendirdi.

Ünlü analist, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit seviyeleri değerlendirdi.

Bitcoin ( BTC ) geçtiğimiz günlerde yeniden 20.000 doların altına düştükten sonra, yatırımcılar için odak noktası, ilk kripto para biriminin daha fazla düzeltme yapıp yapmayacağı veya bir ralli için işaret olup olmadığıdır.

Ünlü analist, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit seviyeleri değerlendirdi.

Bitcoin'in piyasa değeri, Haziran ayının büyük bir bölümünde 20.000$ civarında işlem gördü. Analistlerinin bir bölümü, ayı piyasasının dip noktası olarak adlandırmak için çok erken olabileceği görüşünde. 

Bu içeriği hazırladığımız sıralarda doviz.com'un verileirne göre, Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %0.84 düşüşle 19.237 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafiğe baktığımızda ise, CoinMarketCap verilerine göre, varlık yukarı yönlü çekiş kazanmak için mücadele etmesine rağmen Bitcoin'in neredeyse %4,5 düştüğünü gösteriyor.

Ünlü analist, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit seviyeleri değerlendirdi. - Resim : 1

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: doviz.com

İzlenecek Bitcoin anahtar seviyeleri

Son fiyat hareketine dayanarak, Fundstrat Mark Newton'daki teknik stratejist, varlığın nihai bir 'temizlemeye' ulaşması için kritik seviyeleri açıkladı. Newton'a göre, yatırımcılar 20.491 dolar ile 19.744 dolar aralığına dikkat etmeli. Açıklamanın tamamında ise şu sözlere yer verildi:

“Kısa vadeli tekniklerin çoğu, bu dipten önce nihai bir 'temizleme' tarzı düşüş için ortalamanın üzerinde bir şansa işaret ediyor. İlk uyarı, 20,491 doların altındaki bir günlük kapanışta gerçekleşirken, 19,744 doların altında bir geri çekilme 17,592 doların yeniden test edilmesine izin veriyor. Newton, 28 Haziran Salı günü Bangkok Post'un bildirdiği  bir notta , teknik olarak 17.592 doların altında, 12.500 ila 13.000 dolardan önce, orta vadeli alıcıların uzun ürünler eklemek için mükemmel bir yer olmasını bekliyorum" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.