Güncel

Ünlü çöpçatan sitesi, faturayı bir kadına kesti! Garip tesadüf

Dünyanın en büyük arkadaşlık platformu Tinder, kötü mali tablonun faturasını sektörün ilk kadın CEO’su olan Renate Nyborg’a kesti.

Ünlü çöpçatan sitesi, faturayı bir kadına kesti! Garip tesadüf

Tinder gerek kullanıcı sayısı, gerek sahip olduğu özellikleri, gerekse de sektördeki konum ve pozisyonu açısından gerçekten benzersiz bir şirket. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yoğun olarak kullanılan uygulama, bir dönem ülkemizde de fazlasıyla gündeme gelmiş ve tartışmaların odak noktasını oluşturmuştu. Ancak şirketin bir süredir ekonomik açıdan duraklama hatta gerileme dönemine girdiği iddiaları kulaktan kulağa konuşulmaya başlanmıştı. Geçtiğimiz hafta paylaşılan finansal raporlar ise, durumun pek de öyle olmadığını gösterdi.

Ünlü çöpçatan sitesi, faturayı bir kadına kesti! Garip tesadüf

Finansal tablolara göre Tinder, bu yılın ikinci çeyreğini 795 milyon dolarlık hasılatla kapattı ki bu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %12 artış manasına geliyor. Ancak şirketin tepe yönetimi bu çeyreğin en az 810 milyon dolar hasılat getirmesini bekliyordu. İşte bu nedenle elde edilen gelir başarısızlık olarak değerlendirildi ve fatura şirketin CEO’su Renate Nyborg’a kesildi.

Aslında Nyborg’un CEO koltuğuna oturmasının üzerinden çok da uzun bir zaman geçmemişti. Henüz bu pozisyondaki 1. Yılını bile doldurmamış olan Nyborg, aynı zamanda arkadaşlık platformları içerinde CEO pozisyonunda olan tek kadın yönetici olarak da dikkat çekiyordu. Ancak Tinder’ın beklentilerin altında gelir elde etmesi sonucunda bir anda hisseleri %20’ye yakın değer kaybeden Match Group, “kötü” mali tabloların faturasını ünlü yöneticiye kesmekten çekinmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.