Güncel

Ünlü ekonomist: Bitcoin önce 3 bin dolara düşüp, sonra 500 bin dolara çıkacak

Ekonomist H. Dent, Bitcoin'in 'bir sonraki küresel patlamada 500 bin dolara' çıkacağını, ancak önce 3 bin dolara düşeceğini tahmin ediyor!

Ünlü ekonomist: Bitcoin önce 3 bin dolara düşüp, sonra 500 bin dolara çıkacak

Artan faiz oranları ve artan enflasyonla engellenen kripto para piyasasındaki son istikrarsızlık, birçok endüstri analistinin 2022'de bir piyasa çöküşünü tahmin etmesine yol açtı.

Ünlü ekonomist: Bitcoin önce 3 bin dolara düşüp, sonra 500 bin dolara çıkacak

Kitco News ile konuşan HS Dent Publishing'in ekonomisti ve kurucusu Harry Dent, altın, Bitcoin ve hisse senedi piyasaları için piyasa görünümünü tartıştı.

Bay Dent, kripto para piyasasındaki mevcut durumuna göre, Bitcoin'in gelecekteki bir pazar patlamasında 500.000 dolara çıkacak olduğu, ancak öncesinde 3.000 dolara kadar düşebileceği konusunda uyardı.

Bay Dent: “Kripto piyasası çökecek ve bence Bitcoin 3.000 veya 7.000 dolara düşebilir. Ardından bir sonraki küresel patlamada (2037 yılına kadar) yarım milyon ila bir milyona gidebilir. Bu, hayatımın satın alımı olacak, ancak güncel durumda %50'nin altına inmeden dokunmam bile."

“Dünya Bitcoin'i uzun vadede sevecek. Bitcoin, para için yeni dijital standart olacak. Bitcoin'in küresel standart haline gelmediğini düşünüyorum. Henüz yeterince büyük değil, geniş çapta kabul görmüyor.”

Ekonomistin, Ocak ayında, 2022 için "şimdiye kadarki en büyük finansal gerilemeyi"  öngördüğünü ve ilk çöküşün 2022'nin ilk üç ayında gerçekleşmesi gerektiğini öne sürdüğünü de ayrıca belirtelim.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Ceyhun
Öyle ekonomistleri yatırıp .... O coinleri tek tek saydirmak lazım.
Cevapla
Ahmet Y.
9600 $ gap kaldı ama kapatması da gerekmez coinbase ye ve gemini ye gönderilen binlerce btc nin de bize güven vermiyor işin gerçeği ve luna/ust piyasayi altüst etti ve hâlâ btc de 21k bekliyor um ama destek falanda yalan oluyor yinede 3k iddiali bir rakam olsa stoploss kullanarak işlem açmak çok önemli ve btc nin üretim maliyetleri de önemli....
Cevapla
Yasin
Geçen yılda 150bin dolar diyorlardı.. arkadaşlar böyle boş insalara kanmayın. Kim nerden biliyor satılacak alinacak
Cevapla
Oktay
Zaten amacına ulaştı 500 bini bırak 50 senede 50 bin dolar zor yani
Cevapla
Vaybe
3000 $ düşerse kapatın gidin , şimdiden elimizdekileri satıp çıkalım amacınız nedir korku yaratıp elimizdekileri sattırıp bir anda yükseltmek mi, ciddiyet kalmadı bu işte resmen soygun işine döndü
Cevapla
Erdo
Evet tam olarak bunu yapmaya çalışıyorlar.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.