Güncel

Ünlü Güneş Gözlüğü Markası Tzukuri ile Güneş Gözlüğünüzü Kaybetme Devri Sona Eriyor!

Ünlü güneş gözlüğü markası Tzukuri'nin yaptığı teknoloji ile gözlük kaybına artık son!

Ünlü Güneş Gözlüğü Markası Tzukuri ile Güneş Gözlüğünüzü Kaybetme Devri Sona Eriyor!

Uzun zamandır beklediğimiz yaz geliyor ve artık toplum içinde güneş gözlüğü kullanmak normalleşiyor. Çoğu kişinin kışında güneş gözlüğü taktığını çevremizde görebilmekteyiz. Ancak yazın güneş gözlüğü takmak lüks değil bir gereklilik. Özelikle araç kullanan kişilerin iyi bir güneş gözlüğüne sahip olamalarını doktorlar, göz sağlığı açsısından büyük bir önem arzettiğini belirtiyor.

Hiç güneş gözlüğü kaybettiniz mi bilmiyorum ama bu benim başıma sürekli gelmekte. En son geçtiğimiz yıl tatilde güneş gözlüğümü kaybettim. Büyük paralar vererek aldığımız bu önemli aksesuarın kaybı bizleri hem üzüyor hemde cebimize büyük bir zarar veriyor.

Ünlü gözlük firması Tzukuri bu sorunun üstesinde gelmek için güneş ışığı ile çalışan bir çip geliştirdi ve bunu gözlüklerine koymaya başladı. Bu çip sayesinde artık güneş gözlüğümüzden 5 metre uzaklaştığımızda telefonumuza bir bildirim geliyor. Bu bildirimi yok sayarsanız 10 metrede ve 15 metrede birer bildirim daha alıyorsunuz. 

1399025113_tzukuri-chip.jpg

Bu çipin yapabildikleri bunlarla sınırlı değil. Dieylim ki telefonunuza gelen gözlüğünüzü unuttunuz bildirimlerini görmediniz; peki bu gözlüğünüzü kaybettiğiniz anlamına mı geliyor? Tabii ki değil gözlüğün konum bazlı olarak gözlüğünüzü en son nerede bıraktığınızı size harita üzerinden aktarıyor. Özelliklle ofis, ev gibi lokasyonlarda oldukça işe yarayacak olan bu teknolojinin tüm mücevher dünyasında kullanılacağı da öngörülüyor. Bu gözlüklere ön sipariş vermek ve dataylı bilgilere ulaşmak için http://www.tzukuri.com/features tıklayabilirsiniz. 

1399025370_tzukuri-gozluk.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.