Atari Lynx (1989)
Game Boy'dan farklı olarak enlemesine bir tasarıma sahip olan Atari Lynx, Game Boy'un en büyük rakiplerinden biriydi. Game Boy'a göre daha üstün bir donanıma sahip olan cihaz, renkli ekranıyla da dikkat çekiyordu. Bataryası bir hayli güçsüz olan cihazın fiyatı da o yıllara göre oldukça yüksekti. Windows altında çalışan cihaza uzun süre bir güncelleme de getirilmedi.

Sega Game Gear (1990)
1990 yılında ortaya çıkan Sega Game Gear, renkli ekranı ve dolayısıyla yüksek güç tüketimiyle dikkat çekiyordu. Yani 3-4 saatlik bir oyun oynama süresinin sonunda bataryanız sizlere ömürdü. Dokunmatik ekranlı ayrı bir sürümü de düşünülen cihazın maliyetleri bu formatta artacağından Sega, bu girişimde bulunmaktan vazgeçmişti.

Game Boy Color (1998)
Geçmiş döneme uyumluluğuyla öne çıkan ilk el konsolu da olarak da addedilebilecek Game Boy Color, Game Boy serisini bir adım daha öne taşıyordu.

Neo Geo Pocket Color (1999)
1999 yılında ortaya çıkan ve 16-bit renk derinliğini destekleyen cihaz, 2000 yılındaki SNK satın alması ile birlikte ABD ve Avrupa pazarından kayboldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.