Güncel

Üst düzey yönetici Google'dan ayrıldı

Google+'dan sorumlu başkan yardımcısı Vic Gundotra, Google ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Üst düzey yönetici Google'dan ayrıldı

Arama motoru Google cephesinden üst düzey bir yönetici daha ayrılmak kararı aldı. Geçtiğimiz yıl Android takım lideri ve ürün geliştirme başkan yardımcılığını yapan Hugo Barra'nın Xioami cephesine geçmesinin ardından bu defa, Google+'ın bugünlere gelmesinde bir numaralı rolü üstlenen Google'ın kıdemli başkan yardımcılarından Hindistanlı Vic Gundotra şirketle yollarını ayırdığını açıkladı. Vic Gundotra, Google'dan ayrıldığını Google+ hesabı üzerinden duyurdu ve Google'da geçirdiği 7 yıla aşkın süreye ilişkin bazı izlenimlerinden söz etti. Gundotra ayrılık nedeni ise açıklamadı.

1398408064_24bits-gundotra-tmagarticle.jpg

Vic Gundotra'nın bundan sonra hangi firmada görev alacağı henüz bilinmiyor. Google cephesinde ise şirketin kurucularından ve halihazırda CEO görevini yürüten Laryy Page, iddiaya göre Vic Gundotra'dan boşalan koltuğa Google+'ın Mühendislik Başkan Yardımcısı David Besbris'i atayacak.

Geçmişte Microsoft bünyesinde de çalışmalar yürüten  Vic Gundotra'nun yine dünyaca popüler dev bir şirkette görev alması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.