Güncel

Uygulama teknolojisi yeni iş kapısı oldu

Teknolojinin verdiği iş fırsatlarıyla ABD'de işsizlik oranı geriledi.


Teknoloji ticaret grubu TechNet tarafından yayımlanan bir analize göre, teknolojinin gelişmesiyle beraber apps ve hizmetleri, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, ve Facebook sosyal ağ üzerindeki uygulamalarla kariyer ve iş fırsatları olmuş ve 2007 yılından bu yana ABD'de 466.000 iş imkanı yaratmıştır.

1329123085_teknoloji-urunleri.png

Tahminen 311.000 uygulama yapan iş ve iş yerlerinde artan harcamalar nedeniyle ekonomik bir canlılık ile 155.000 yerel tüccar karını artırmıştır. Apple Inc iPhone ve Facebook sosyal ağ çılgınlığının önünü açtığı apps ekonomisinin henüz başlangıç aşamasında olduğunu gösteriyor.

TechNet ekonomisti, Michael Mandel raporunda belirttiğine göre "Bu istihdam genişleyen ekonominin bir parçasıdır." Mandel'in söylediğine göre apps yapımcılarının eklediği işlerle ABD işsizlik oranı 2009 yılında yüzde 10 oranında yükseldi. Ulusal işsizlik oranı yüzde 8,3 ile en düşük seviyeye geriledi. TechNet yaklaşık 3.5 milyon kişinin teknoloji, bilgisayar ve matematik etrafında dönen işlerde çalıştığını tahmin ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.