Uzmanlar, 2023 için Bitcoin beklentilerini değerlendiriyor!

Sektör uzmanları, 2023'te Bitcoin'den ne bekleyeceklerini değerlendiriyor!

Uzmanlar, 2023 için Bitcoin beklentilerini değerlendiriyor!

2023'e girerken, kripto para birimi yatırımcıları, 2022 boyunca düşüş eğilimiyle nasıl mücadele ettiği göz önüne alındığında, Bitcoin'in ( BTC ) fiyat hareketini izliyor olacak. Aslında, Bitcoin'in performansı, 2022 boyunca varlığı aşağı çeken makroekonomik unsurlar gibi farklı faktörlerden etkilenmiştir.

Uzmanlar, 2023 için Bitcoin beklentilerini değerlendiriyor!

Bu satırda Finbold, endüstri uzmanlarına 2023 Bitcoin görünümlerini ve varlığın performansını tanımlaması muhtemel temelleri sordu.

CoinLedger kripto vergi yazılımı CEO'su David Kemmerer
Kripto vergi yazılımı CoinLedger'ın kurucu ortağı olan Kemmerer, Finbold'a Bitcoin'in 2023'te daha da düşebileceğini söyledi ve FTX borsasının çökmesi gibi olayların uzun süreli etkilerini öne sürdü. Ancak yönetici, Bitcoin'in 2022'den daha iyi performans gösterip gösteremeyeceğini belirlerken bunun makroekonomik ortama bağlı olduğunu belirtti.

Uzmanlar, 2023 için Bitcoin beklentilerini değerlendiriyor! - Resim : 1

“En azından 2023'ün ilk yarısında BTC, FTX'in çöküşüyle ​​ilgili bulaşmanın boyutu nedeniyle daha düşük seviyelere düşebilir. Şüphecilik, kurumsal yatırımcılardan olası nakit akışlarını uzaklaştırarak yüksek kalmaya devam edecek. Daha geniş bir ölçekte, finansal danışmanlar, özellikle yılın ilk yarısında, yatırımcıların fonlarını riskli varlıklara yönlendirme konusunda isteksiz olacaklar. Amiral gemisi kripto para biriminin fiyat hareketi her iki yönde de olabilir. Bununla birlikte, elverişli bir makroekonomik ortam göz önüne alındığında, BTC fiyatları istikrara kavuşabilir ve hatta artabilir” dedi.

Başka yerlerde, özellikle önde gelen finans kurumları tarafından benimsenmeyi Bitcoin'in fiyatını yönlendiren ana temel faktör olarak görüyor.

“BTC'nin fiyatını yukarı çekebilecek önemli bir temel, benimsemedir. Bu, JPMorgan gibi bir zamanlar rahat olan geleneksel finans kurumlarında bile görülebilir. Finans kurumunun kriptoya karşı kararlı duruşuna rağmen firma yumuşayarak BTC tröst fonları aracılığıyla müşterilerini riske atıyor” dedi. 

Son olarak Kemmerer, Bitcoin'in 2023'te altın karşısındaki performansına şüpheyle yaklaştı. Varlığın, enflasyona karşı bir koruma olarak değerli metalden daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip olduğunu kaydetti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.