7-Kiribati

Deniz seviyesinin yükselmesinin kurbanlarından biri olacak adalardan biri de burası. Eğer bu tropikal cenneti ziyaret etmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun. Çünkü gün geçtikçe su seviyesi artıyor.

8-İspanya

2008'deki ekonomik krizin etkileri İspanya'da hala devam ediyor. 2015'teki işsizlik oranı %24'ü bulmuşken durum 2016'da biraz düzeldi. Ancak ülkenin tek problemi bu değil. Bask ve Katalan etnik grubuna mensup olanlar ayrılmak istiyor. Bask bölgesini bağımsız yapmak isteyen bir terörist grup bile var. Katalanlar ise daha zengin bir bölge oldukları için, gelirlerini İspanya'nın tamamıyla paylaşmak istemiyorlar.

9-Amerika Birleşik Devletleri

Amerikan İç Savaşı'ndan beri ABD bölünmüş bir ülke. Kuzeyliler ve Güneyliler arasında, birbirlerine karşı hoş olmayan görüşler mevcut. Ayrıca ABD'de 50 adet eyalet var ve bunların birçoğu içten içe bağımsız olmak istiyor. Eğer böyle birşey gerçekleşirse, muhtemelen ilk ayrılacak eyalet Alaska olacaktır!

10-Çin

Çin çok büyük bir çevre kirliliği içinde. Her yıl 250.000 Çinli, sırf bu yüzden yaşamını kaybediyor. Sanayii ve kirlilik böyle devam ederse, 2030'da Çin'de hiç içme suyu kalmayacak. Eğer Çin hükümeti bu durumla ilgili bir önlem almazsa, 2050'de Çin diye bir ülke kalmayacak ve nüfusun çoğu yaşayabilmek için dünyanın dört bir yanına dağılacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.