Güncel

Video oyunları görme bozukluklarını düzeltiyor

Bir araştırmada video oyunlarının bazı göz rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olabildiğini gösterdi.

Video oyunları görme bozukluklarını düzeltiyor

Doktorlar eli silahlı video oyunları ile reçete yazmadan bazı göz hastalıklarını tedavi edilebileceğini söylüyor. Bu sürpriz sonuçlar video oyunları mutlaka gözleri bozar görüşüne meydan okuyor.

1329607409_goztembelligi.jpg

Araştırmacılar, bir yetişkine göz testi grafiği yaptıklarını ve bir ayda 40 saat oyun oynadığını, sonrasında ise gözlerinde iyi yönde ilerleme gördüklerini söylediler ve oyuncuların farklı yönlere hareket eden nesneleri takip etmesi bazı görme bozukluğu olan kişilerde görme sisteminin güçlendiğini ve düzelme olduğunu söyledi.

1329607730_screenshot-from-videogame-009.jpg

Ontario'da McMaster Üniversitesi'nden psikolog Amerikan Derneği Vancouver Bilimi Geliştirme yıllık toplantısında çalışmasını anlatırken  artık şiddet içermeyen bir bilgisayar oyunu geliştirmek için diğer araştırmacılar ile birlikte çalışıyoruz dedi. Normal oyunlara göre uzmanlar tarafından geliştirilen oyun görme yeteneği için daha etkili olabileceğini söyledi.

Yorumlar
Misafir
Benim gözümü bozdu nasıl olacak?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.