Güncel

Visual Basic 11, Ruby ve Phyton’u bu kitaplardan öğrenin

Seçkin Yayıncılıktan çıkan Visual Basic 11, Ruby ve Phyton kitapları ile bilmediğiniz hiçbir şey kalmayacak


Phyton 3 Veri Yapıları:

Python’a giriş niteliğinde olan bu kitap, hiç programlama bilmeyenlere programlamanın temellerini ve Python’u öğretmek amacıyla yazılmıştır. Sisteminize Python’u nasıl yükleyeceğinizden başlayarak, Python araçlarını tanıtan kitap, 100’den fazla örnek uygulama ve 150’den fazla program ile konuları akıcı bir üslup ve pedagojik yöntemlerle anlatmaktadır.

Python etkileşimli, yorumlayıcı ve nesne tabanlı bir dildir. Javascript, VBasic, PHP, ASP, JSP gibi script dillerinin bütün hünerlerine fazlasıyla sahiptir. Onu web uygulamalarınızda bir script dili olarak kullanabilirsiniz. Python nesne tabanlı bir dildir. Python'da her şey nesnedir. Nesne tabanlı programlamanın bütün hünerlerini onda görebilirsiniz.

Otuzdan çok kitaba imza atmış olma yanında TDK ve TÜBA'nın bilimsel terim üretme çalışmalarına etkin olarak katılan yazar, bu kitapta da Türkçe bilim terimlerini kullanmaya özen göstermiştir.

1417609273_9789750230936.jpg

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

-​ Programlamanın Temel Kavramları

-​ Sayısal Veri Tipleri

-​ String İşlemleri

-​ Operatörler

-​ Gömülü Veri Tipler

-​ Gömülü Fonksiyonlar

-​ Veri Yapıları Üzerinde İşlemler

-​ Veri Yapıları Arasında Dönüşüm

-​ Module Oluşturma

-​ Dosya İşlemleri

-​ Python Kütüphanesi

Ruby ile ilgili En Güncel Kaynak!

Ruby’e giriş niteliğinde olan bu kitap, hiç programlama bilmeyenlere programlamanın temellerini ve Ruby’i öğretmek amacıyla yazılmıştır. Sisteminize Ruby’i nasıl yükleyeceğinizden başlayarak, Ruby araçlarını tanıtan kitap, 20 örnek uygulama ve 143 program ile konuları akıcı bir üslup ve pedagojik yöntemlerle anlatmaktadır.

Ruby, Nesne Tabanlı Programlama dillerinin ulaştığı son aşamanın niteliklerini taşıyan etkileşimli, yorumlayıcı ve nesne tabanlı bir dildir. Javascript, VBasic, PHP, ASP, JSP gibi script dillerinin bütün hünerlerini taşır. Ruby nesne tabanlı bir dildir. OOP’nin bütün yetenekleri onda vardır. Ruby, bilgisayar teknolojisinin hemen her alanına girmiştir. Ona dayalı olan Ruby On Rails web çatısı, genç kuşak arasında en yaygın kullanılan web aracıdır.

Otuzdan çok kitaba imza atmış olma yanında TDK ve TÜBA'nın bilimsel terim üretme çalışmalarına etkin olarak katılan yazar, bu kitapta da Türkçe bilim terimlerini kullanmaya özen göstermiştir.

Ruby dilinin yaratıcısı Yukihiro Matsumoto, yarattığı dili şöyle anlatıyor: “Ruby dilini yaratırken, bütün enerjimi, onun programlamayı kolaylaştıran ve hızlandıran bir dil olmasına harcadım. Nesne tabanlı olma özelikleri dahil, bütün nitelikleri benim gibi sıradan programcıların beklentilerini karşılayacak biçimde tasarlanmıştır. Programcıların çoğu onun zarif ve kolay kullanılan bir dil olduğunda hemfikirdir. O nedenle, Ruby ile program yazmaktan zevk almaktadırlar”

1417609326_9789750230943.jpg

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

-​ Ruby Nedir? / Temel Bilgiler

-​ Ruby Sınıfları / Değişkenler

-​ Metotlar / Operatörler

-​ Mantıksal İşlemler

-​ Sayılar (Integer, Bignum, Float, Complex )

-​ Denetim Yapıları

-​ Döngüler / Array

-​ String / Hash

-​ Iterator

-​ Module ve Mixing

Visual Basic 11 for .NET Framework 4.5

İster daha önce Visual Basic hakkında bilgi edinmiş olun ister Visual Basic bilginiz sıfır olsun; bu kitabı okuyarak .NET programcılığı ve Visual Basic hakkında uzmanlık düzeyinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kitabın bütün sayfaları ilk okumada anlaşılacak yalınlıktadır.

Bu kitapta Visual Basic programlama dili anlatılırken zaman zaman konsol uygulamaları hazırlanmış olsa bile ağırlıklı olarak Visual Studio 2013 kullanıldı. Buna rağmen bu kitaptan Visual Studio’nun 2010/2012 veya Express sürümünü kullananlar yararlanabilir.

Bu kitapta Web Uygulamaları hakkında bilgi yoktur. Web uygulamaları geliştirmek isteyenlere yazarımızın yakın bir zamanda yayınlanacak ASP.NET konulu kitabını incelemeleri önerilir.

1417609399_9789750230424.jpg

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

-​ Sınıflar, Struct’lar ve Enum’lar

-​ Namespace Hazırlamak / Interface’ler, İndeksleyiciler, Attribute’ler

-​ Delegate ve Olaylar

-​ Generic Sınıflar / Koleksiyonlar

-​ Grafik ve Çizim İşlemleri

-​ Dosya ve Klasör İşlemleri

-​ Stream Sınıfları / Debug İşlemleri

-​  Hata Yakalama ve Exception Sınıfları

-​ Api Fonksiyonları / Thread’ler ve Asenkron Programlama

-​ Assembly Hazırlamak

-​ Application Sınıfı ve Windows Mesajları

-​ Garbage Collector ve Dispose İşlemleri

-​ Temel Veritabanı İşlemleri

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.