Vivo'nun Xiaomi'yi piyasadan silmesi muhtemel cihazı ortaya çıktı!

Fiyat-performans denilince akla eskiden Xiaomi gelirdi, ancak son zamanlarda Xiaomi de yüksek fiyatlı modeller sunmaya başladı. Bunu fırsat bilen Vivo, yeni modeli ile Xiaomi'yi birçok pazardan silebilir. İşte detaylar.

Vivo'nun Xiaomi'yi piyasadan silmesi muhtemel cihazı ortaya çıktı!

Vivo'nun X90 serisi telefonlarıyla henüz işi bitmemişe benziyor. Şirket yeni tanıtacağı cihazıyla birçok ülkede ezeli rakibi olan Xiaomi'yi alt etmeye çalışacak. Şimdiden bazı testlerde görünen cihazın gelin detaylarına bakalım.

Vivo "Bütçe dostu tahtını" Xiaomi'den almak istiyor

Vivo X90 serisi yakında yeni bir modele kavuşacak. Çıkışını görmek için uzun süre beklemenize gerek kalmayacak olan model, Xiaomi ile ciddi rekabete girecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta Google Play Console'da ortaya çıkan Vivo X90s isimli modelin bazı performans sonuçları ortaya çıktı.

Digital Chat Station'ın ortaya koyduğu ekran görüntüsünde görüleceği üzere, yeni cihaz orijinal X90 ve X90 Pro'nun yenilenmiş bir versiyonu olmayacak. Bunun yerine, Vivo X90S yalnızca bazı küçük donanım farklılıklarıyla piyasaya sürülecek.

Vivo bütçe dostu cihazı ile Xiaomi'yi tahtından edebilir!

Google Play Console'daki bilgilere göre X90S modeli, MediaTek Dimensity 9200+ ile gelecek. Bir ARM Cortex X3 prime çekirdeği, 3 Cortex A715 çekirdeği ve 4 Cortex A510 verimlilik çekirdeği içerecek bu işlemci ciddi bir rakip olabilir. Önceki bilgilere göre modelin, ARM Mali G715 GPU ile geleceği kesin gibi görünüyor. Ancak asıl soru, Snapdragon 8 Gen 2 ile Dimensity 9200+ rekabet edebilecek mi?

Daha önce ki testlerde Dimensity 9200+'in, Geekbench'teki skorlarda Qualcomm Snapdragon amiral gemisinden daha iyi performans ortaya koyduğu görülmüştü. Bu nedenle, Vivo X90S, mevcut Android amiral gemisi cihazlarının çoğundan daha iyi bir seçim olabilir. Kesin bir şey varsa o da Vivo'nun serideki tüm X90 cihazlarından daha iyi bir performans sergilemesi diyebiliriz.

Google Play Console sızıntısı, telefonun kutudan 12 GB RAM ve Android 13 ile çıkacağını doğruladı. Ekran tarafında, Vivo X90S'in delikli bir tasarıma sahip 1260 x 2800 piksellik bir ekrana sahip olacak. Son bilgiler bu ekranın, kavisli kenarlara sahip 6.78 inçlik bir OLED ekran olacağı yönünde. Panelin ise BOE'den bir panel olması bekleniyor. Bildiğiniz üzere BOE Çinli elektronik parçalar üreten büyük firmaların başında geliyor.

Vivo'nun Xiaomi'yi piyasadan silmesi muhtemel cihazı ortaya çıktı! - Resim : 2

Kamera tarafında Vivo X90S birincil sensörü 50MP Sony IMX866'ya sahip olacak. Bu kuruluma Vivo'nun V2 ISP'si eşlik edecek. Genel olarak cihazın hem tasarım hem de teknik detayları oldukça iyi görünüyor. Umarız 10 Mayıs'ta cazip bir fiyattan piyasaya çıkış yapabilir.