"Ay'ın Sırrı"

Haftanın en eğlenceli filmlerinden biri bence "Ay'ın Sırrı". ABD ve Sovyetler Birliği arasındaki Ay'a ilk çıkan ülke olma çekişmesi komik bir dille anlatılıyor. Ron Perlman ve Rupert Grint'in başarılı performansları ile yönetmen Antoine Bardou-Jacquet'in Fransız komedi anlayışı sayesinde geçmişe eğlenceli bir yolculuğa çıkılıyor. Filmin abuk hikayesi, ülkelerin çekişirken ne hallere düştüğünü gözler önüne seriyor. Ünlü yönetmen Stanley Kubrick'in de bol bol anıldığı filmi izleyin derim.

"Benim Varoş Hikayem"

Yunus Ozan Korkut, doğup büyüdüğü ve ismini gizlediği Adana'nın o mahallesinde bir belgesele imza attı. Yokluğun, kabul görmeyişin, ölümün, cinayetin ve insanın hak etmediği daha bir dolu şeyin anlatıldığı belgesel, tüm bu saydıklarıma rağmen güldürmeyi başarıyor. Çünkü Adana insanı, acı ve karanlığa kendilerine has cümleleriyle sesleniyor. Arkadaşlarını, evlerini, sevdiklerini kaybeden her ruh, göğsünü gere gere meydan okuyor ölüme. Çok etkileyici ve eğlenceli kadınların ve erkeklerin yer aldığı belgeseli kaçırmayın!

"Damat Koğuşu"

Sofya Film Festivali'nden ödülle dönen "Damat Koğuşu" İlker Savaşkurt imzalı. Genç yönetmen, rahatsız etmeyi seviyor. Bunu hayal görerek değil, gerçekleri göstererek yapıyor. Film, gerçek bir olaydan yola çıkıyor. Adını, tecavüz suçlularının yattığı bölümden alan filmde Musa Can Pekcan ve Barış Atay performanslarıyla etkiliyor. Rolü için 17 kilo veren Pekcan'ı sinemada daha çok görmek istiyoruz. Yüreği dayanabilen mutlaka izlemeli bu filmi!

“Firardayız”

Hiçbir yeteneği olmayan 3 arkadaş, hapishaneden tünel kazıp kaçar ve dış dünyada bocalar! "Firardayız"ın olayı bu. Ancak 3 kafadar bir şeyi unutuyor. Onlar hiçbir şeye yeteneği olmayan adamlar değil. Öyle olsa kaşıkla tünel kazamazlardı, di mi? Çetin Altay ve Burak Satıbol bence iyi birer komedi oyuncusu. Sıradan bir hikaye barındıran film, düşmeyen enerjisiyle benzerlerinden ayrılabilir. Bu gözler ne yerli komediler gördü! Tolga Baş'ın yönettiği film onların yanında zaman kaybı değil, inanın!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.