`Adım Adım`
Başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak ve Yüksel İnan`ın rol aldığı "Adım Adım", engelli bireylerin dans ve müzik sayesinde hayata tutunuşlarını konu alıyor "Engelli" kavramını merkezine alarak toplumda oldukça yaygın olan ama dillendirilmeyen bu sorunu aktarmayı amaçlayan filmin yönetmenliğini Sinan Uzun yaptı.

`Ankara Yazı: Veda Mektubu`
Kemal Uzun`un yönettiği ve Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Münir Can Cindoruk ile Burçin Abdullah`ın oynadığı "Ankara Yazı: Veda Mektubu" izleyiciyle buluşacak. 1978 Balgat Katliamı ve sonrasında meydana gelen olayları anlatan film özetle şöyle: "Türkiye`nin sıkıyönetimle yönetildiği yıllarda, Ankara`da solcuların gittiği bir kahvehane 10 Ağustos 1978 günü taranır. Olaydan birkaç saat sonra polis etraftaki semtlerde olayla bağlantısı olduğunu düşündüğü birçok ülkücü genci gözaltına alır. İçlerinde o sırada 20 yaşlarında olan Mustafa Pehlivanoğlu adında bir genç de vardır. Mustafa`nın gözaltına alınmasıyla annesi Zeynep ve babası Ahmet beyin hukuk mücadelesi başlamış olur. Daha sonra 12 Eylül darbesinin kurduğu mahkemede idam cezası alan Mustafa Pehlivanoğlu, anne ve babasının haberi olmadan bir sabah idam edilir."

`Başgan`
Orhan Eskiköy`ün yazıp yönettiği ve Arif Salih Kırdağ ile Hülya Kırdağ`ın oyuncu olarak kamera karşısına geçtiği belgesel film "Başgan", Kıbrıs sorununa çözüm arayan bir adamın öyküsünü konu ediniyor.

`Çöl Kraliçesi`
Werner Herzog`un yönettiği "Çöl Kraliçesi" filminin başrollerinde Nicole Kidman, Robert Pattinson, James Franco, Damian Lewis ve Mark Lewis Jones oynuyor. Gezgin, yazar, arkeolog ve yirminci yüzyılın başlarında İngiliz İmparatorluğu adına siyasi ataşe olarak görev alan Gertrude Bell`in hikayesinin anlatıldığı filmde, Bell`i canlandıran Nicole Kidman; halktan biri olan, modern Irak ve Ürdün devletlerinin kurulmasına ve bu devletlerin ilk kralları olan Kral Abdullah ile Kral Faysal`ın seçilmesine yardımcı olup iktidar belirlemiş bir kadını oynuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.