Bir edebiyat yıldızı olan Nicholas Sparks'ın duygusal ve ilham kaynağı romanından uyarlanan film, aşkın gücünü, genç bir çiftin zorlu ilk karşılaşmalarından başlayarak her ikisinin de asla tahmin edemeyecekleri kaderin bir cilvesiyle sınanacakları yaşam boyu romantizmini gözler önüne seriyor.

Dünyanın En Güzel Kokusu: Uğur Yağcıoğlu'nun yazıp yönettiği filmde; başroldeki Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu'nun yanı sıra Burak Altay, Esra Ruşan, Nezih Tuncay, Feriha Eyüpoğlu ile Açelya Akkoyun gibi oyuncular rol alıyor.

Çekimleri İstanbul ve Amsterdam'da gerçekleştirilen romantik komedi türündeki film, birçok ilişki yaşamış, ancak artık aşktan sıkılmış, dağınık ve hoyrat bir söz yazarı olan bir genç ile onun en zor zamanlarında yanında olan, ancak hayattan fazla bir beklentisi bulunmayan genç bir kız arasındaki ilişkiyi konu ediniyor.

Danimarkalı Kız: David Ebershoff'un aynı adlı kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda "Sefiller" ve "Zoraki Kral" filmleriyle tanınan Oscar ödüllü Tom Hooper bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.