Dram türündeki filmin konusu şöyle:

"Sevgilisiyle birlikte olduğu gece, karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, 'akıl-fikir işleri' yapan mühim bir şahsiyettir. Kimseyi umursamayan biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder.

Ancak bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında değişimler sezmeye başlar. Küçük terslikler, tuhaf aksiliklerle karşılaşan Ahmet, kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermeye başlar."

Kafes:Mahmut Kaptan'ın yönettiği filmde İsmail Hacıoğlu, Nilay Duru, Şefik Onatoğlu, Fırat Şahin, Barış Küçükgüler, Melda Arat, Erdal Cindoruk, Murat Ercanlı, Fatih Doğan, Murat Çağlar, Cem Sultan Karabulut, Mine Doğan ve Tolga Yüce gibi isimler rol aldı.

Çekimleri Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde ve Ulucanlar Cezaevi'nde yapılan film, 12 Eylül olaylarında haksız yere cezaevlerine atılan ve işkenceye maruz kalan gençlerin hikayelerini anlatıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.