Güncel

Vodafone, 2013-14 mali yılı sonuçlarını açıkladı

1,1 milyar TL’lik FAVÖK ve BTK tanımına göre 20 milyon abone sayısına ulaşan şirket bu mali yılda da rekorlarla dolu bir büyüme kaydetti.

Vodafone, 2013-14 mali yılı sonuçlarını açıkladı

Vodafone, 2013-14 mali yılı sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar, Vodafone Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Hareketi adıyla yürüttüğü stratejik yatırım programı sayesinde güçlü ve istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü ortaya koydu. Son dört yıldır mobil telekomünikasyon pazarının en yüksek gelir büyümesini kaydeden şirketin, kendi yaptığı hesaplamaya göre, toplam mobil gelirlere göre pazar payı %33,4’e ulaştı.

Vodafone Türkiye, 2013-14 mali yılı toplam gelirlerini %17* artırarak tüm zamanların en yüksek gelir seviyesi olan 6,4 milyar TL’ye çıkardı. Bu sonuca göre şirket, “dört yıl üst üste toplam gelirlerde çift haneli büyüme” başarısını göstermiş oldu.

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’nun (BTK) abone tanımına göre 20 milyon rekor abone sayısına erişildi. 20 ülkede hayata geçirilen Vodafone Red tarifelerinin yanısıra, müşteri odaklı pazarlama yaklaşımının yeni ürünleri; faturalı müşteriler için Duran ve Devreden tarifeler, faturasız müşteriler için ise Altın tarifeler şirketin rekor abone sayısına ulaşmasında önemli bir rol oynadı.

Vodafone Türkiye 2013-14 mali yılı FAVÖK’ünü (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr), %27* artış ile bugüne kadarki en yüksek seviye olan 1,1 milyar TL’ye ulaştırdı. 

 1400656259_vodafonelogo.jpg

Veri gelirlerinde %55 büyüme

Akıllı telefon seçmeyi, satın almayı ve kullanmayı tüketiciler için “kolay”, “anlaşılır” ve “erişilebilir” hale getiren Akıllı Cihaz Akıllı İletişim Platformu (ACAİP) sayesinde Vodafone Türkiye, akıllı telefon penetrasyonunu bu mali yılda 11,4 puan artırarak %34’e yükseltti. Böylece, şirket veri gelirlerindeki hızlı büyümesini devam ettirdi. Vodafone Türkiye, 2013-14 mali yılında bir önceki yıla göre veri gelirlerini %55 artırarak, mali yıl baz alındığında bu alanda sektördeki en büyük yıllık artışı gerçekleştirdi.  

Kurumsal segment mobil gelirlerinde %18*** büyüme

Kurumsal alandaki global birikimlerini Türkiye’ye aktarak, müşterilerine özel inovatif çözümler geliştiren “İşOrtağım” platformu ve “Toplam İletişim Hizmetleri Stratejisi" ile, kurumsal segmentteki güçlü büyümesini sürdüren şirket, kurumsal mobil servis gelirlerini 2013-14 mali yılında bir önceki yıla göre %18*** artırdı.

En çok tavsiye edilen mobil operatör Vodafone!

Vodafone Türkiye, Net Tavsiye Skoru’nda**** da pazar lideri olarak aboneleri tarafından en çok tavsiye edilen operatör olmayı bir kez daha başardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.