'Yatırım yaptık çünkü...'

Sistemin yaklaşık 20 milyon liraya mal olduğunu anlatan Albayrak, "Çeşitli açıları görebilen 787 adet kameramız var. Bunların 20 milyon lira gibi bir yatırım maliyeti oldu. Yüz tanıma sistemi mevcut. Bu sistem, Türkiye'de ilk ve tektir. Avrupa'da da birkaç büyük statta uygulanıyor." diye konuştu.

Metin Albayrak, geçen sezonlarda taraftarın neden olduğu olaylar nedeniyle canlarının çok yandığını aktararak, "Stat kapama cezalarında kulübümüzün canı çok yandı. Evimize geri dönüyoruz. Bunu yaparken taraftarımızdan tek ricamız, takımımızı her zamanki gibi desteklemeleri. Sahaya yabancı madde atmama, küfretmeme veya yasak olan yerde oturmama gibi şeylere özen göstermelerini rica ediyoruz. Kulübümüz bu konularda çok acı çekti. Ondan dolayı böyle bir yatırıma gittik." ifadelerini kullandı.

Güvenlik odasında 14 görevli
Vodafone Arena'nın güvenlik odasında 14 kişinin görev yapacağını belirten Albayrak, emniyet güçleri ve Türkiye Futbol Federasyonu ile koordineli bir biçimde çalışacaklarını vurguladı.

Cebe mesaj gelecek

Siyah-beyazlı kulübün basın sözcüsü, kuralları ihlal edenlerin yüz tanıma sistemiyle tespit edilecek cep telefonlarına gönderilecek mesajla uyarılacaklarını sözlerine ekledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.