Güncel

Vodafone Cep Merkezleri’nden yurt dışına para gönderin!

Vodafone, servis sağlayıcısı MoneyGram/Gönder-al işbirliğiyle mağazalarında uluslararası para transferi hizmetini başlattı.

Vodafone Cep Merkezleri’nden yurt dışına para gönderin!

Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle gerçekleştirdiği teknoloji yatırımlarını hızlandıran Vodafone, abonelerine mobil finansal servisleri en yenilikçi çözümlerle sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda, Vodafone öncülüğünde servis sağlayıcısı MoneyGram/Gönder-al işbirliğiyle Vodafone mağazalarında uluslararası para transferi hizmeti başlatılarak Türkiye’de bir ilke imza atılıyor. Üstelik, bu hizmetten yalnız Vodafone aboneleri değil tüm operatörlerin aboneleri de faydalanabiliyor.

İlk aşamada İstinye Park, Taksim ve Zeytinburnu gibi İstanbul’un önemli semtlerindeki Vodafone Cep Merkezleri’nde sunulan bu hizmet sayesinde aboneler, MoneyGram’ın bulunduğu 200 ülkede 334 bini aşkın noktaya para alım ve gönderim işlemi gerçekleştirebilecek. Uluslararası para transferi işlemini yüksek komisyonlar ödemeden, yüz yüze ve güvenli bir şekilde yapmak için abonelerin seçili Vodafone mağazalarına kimlikleriyle gitmeleri yeterli.

1453194298_1453189460vodafonetrkiyecrakurulubakanyardmcsenderburuk.jpg

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

“Dünyada gittikçe önem kazanan mobil finansal servisler alanında biz de Vodafone Türkiye olarak önemli çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizde öncülüğünü yapmayı hedeflediğimiz Dijital Dönüşüm’ün en önemli aşamalarından birinin mobil ödeme olanaklarının yaygınlaştığı bir topluma geçmek olduğuna inanıyoruz ve tüketicilerimizin hayatını kolaylaştıracak mobil ödeme altyapılarına yatırım yapıyoruz. Bu kapsamda, Moneygram/Gönder-al işbirliğiyle Vodafone mağazalarımızda uluslararası para transferi hizmetini başlatıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’de bu hizmeti sağlayan ilk ve tek operatör olmakla beraber yalnızca Vodafone abonelerine değil tüm operatörlerin abonelerine bu hizmeti sunuyoruz. İlk aşamada İstanbul’daki seçili Vodafone Cep Merkezleri’nde uluslararası para transferi olarak başlattığımız bu hizmetimizin kapsamını önümüzdeki dönemde daha da genişleteceğiz.”

Vodafone ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük mutluluk duyduklarını belirtenMoneyGram/Gönder-al Yönetim Kurulu Başkanı Fazıl Taboğlu ise konuyla ilgili değerlendirmesinde, “MoneyGram/Gönder-al sistemi ile müşterilerimize hayatın vazgeçilmezi olan finansal hizmetlere kolay ulaşma ve avantajlı para transferi olanağı sunuyoruz. Vodafone ile olan işbirliğimiz, hedeflerimize ulaşmada önemli bir atılımı oluşturuyor” dedi.

Vodafone’un elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi VPAŞ

Vodafone’un elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu Vodafone Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi (VPAŞ), Vodafone müşterilerine, ödeme hizmetlerinin sunulması, para havalesi yapılması, elektronik para ihraç edilmesi ve fatura ödemelerine aracılık edilmesini kapsayan geniş bir yelpazede hizmet vermek üzere kuruldu. VPAŞ ile Cep Nakit Kart, Vodafone Cep Cüzdan ve Mobil Ödeme dahil tüm mobil finansal servislerin tek çatı altında toplanması amaçlanıyor. VPAŞ bünyesinde fatura ödemeden online alışverişe ve para transferine kadar tüm mobil finansal servisler hem elektronik hem de fiziksel ortamda ve güvenli bir şekilde yürütülebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.