Güncel

Vodafone tabletler yakında Türkiye' de

Vodafone, çok yakında piyasaya süreceği, kendi markasına ait tableti duyurdu.


Vodafone Türkiye, Vodafone markalı tablet bilgisayarlarını çok yakında Türkiye' de satışa sunuyor. Vodafone tablet ilk olarak 2 - 7 Eylül tarihleri arasında Berlin' de düzenlenen IFA Uluslararası Tüketici Elektronik Ürünleri Fuarı' nda görücüye çıkmıştı.

Google' ın mobil işletim sistemi Android 3.2 ile gelen tablet, 16 GB' lık depolama alanı ile beraber geliyor. Ayrıca MicroSD ile depolama alanı 32GB' a kadar yükseltilebiliyor.

1317198193_vodafonetabletdeta.jpg

10 inç' lik 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Vodafone tablet, 1.2 GHz' lik çift çekirdekli işlemcisi ile dikkat çekiyor. Tabletin arka kısmında 5, ön kısmında ise 2 MP kamera bulunuyor ve 1 GB ara bellek garantisi ile sunuluyor. Vodafone Almanya'nın turbo mobil geniş bant çözümü HSDPA ile 14.4 MBPS'e veri alma ve maksimum 5.76 MPBS hızla veri indirme avantajı sağlayan tabletlerin aynı zamanda entegre WLAN ara yüzü bulunuyor.

Vodafone Türkiye Bireysel Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2010 yılında Türkiye'de ilk kez operatör markalı telefonları piyasaya sürmüş olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Vodafone Türkiye olarak bugüne kadar farklı dönemlerde Vodafone markalı cep telefonu ve akıllı telefonlarımızı tüketicilerimizle buluşturduk. Son olarak 3G'nin ikinci yılı kapsamında uygulamaya koyduğumuz Süper İnternet Programı çerçevesinde, bu çalışmalarımız daha da değer kazandı. Herkese Süper İnternet stratejimizin devamı olarak, bu sefer Türkiye'nin ilk operatör markalı tabletini piyasaya sürerek, ülkemizdeki tablet sahipliği oranının artmasına katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.