Armut şekli vücut tipi : Bu vücut tipindeki kadınların vücutlarının üst bölümleri daha küçüktür ama vücutlarının alt kısmı geniştir. İnce uzun boyunları, küçük göğüsleri, ince kaburgaları, düzgün belleri vardır. Feminen olan mükemmel bir bel çevresine sahiptirler ve bu beli vurgulayan stillerin hepsi için mükemmeldir. Armut şekli vücut tipinin ne olduğundan tam emin olamıyorsanız aklınıza Rihanna, Beyonce ve Jennifer Lopez gibi ünlüleri getirin!

Armut Şekline göre Kıyafet Önerileri : Küpe, kolye gibi aksesuarlar gözleri geniş kısımlarınızdan uzağa yukarı bölgelere çekecektir. Çok dar olan kıyafetlerden kaçının, Baskılı ve renkli üstler giyerek dikkatleri alt bölgelerinizden uzağa çekin. Bedeninizin üst kısmı odak noktası olmalıdır o yüzden üstünüze giydiğiniz kıyafetlerin keyfine varın. Fazla bol üstlerden kaçının. Bunlar sizin daha kilolu gözükmenize neden olacaktır.

Çok dar olmayan ama üzerinize oturan üstleri tercih edin. Bluzlar ve ceketler kalçanızı sakınmak için uzun yada kısa olmalıdır. Etekler ve pantolonlar için büzgülü kemerler hatları yumuşak ve rahat hale getirir Baskılı ve açık renkli pantolonlar giymeyin, koyu renkleri tercih edin. Pantolonlar akıcı kumaşlardan yapılmış olmalıdır ve gevşekçe kalçaya sarkmalıdır Büzgülü pantolonlardan uzak durun.

Yanları cepli pantolonları giymeyin. Kısa eteklerden kaçının. Düz etekler kare görünümü engellemek için etek ucuna kadar incelmelidir. Topuklar bacaklarınızın uzun ve daha ince görünmesini sağlar ve uzun çizmeler eğer bacaklarınızı kapatmak istiyorsanız buna yardımcı olur

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.