Güncel

Walt Disney’in efsanevi eski CEO’su Turkcell'e geliyor

Turkcell, Walt Disney’in efsanevi eski CEO’su Michael Eisner’ı misafir ediyor.

Walt Disney’in efsanevi eski CEO’su Turkcell'e geliyor

Turkcell, 450 bine yakın müşterisi ile öncülük ettiği kurumsal pazarda, düzenlediği etkinlikler açısından da başı çekiyor. Son 5 yılda düzenlediği 350 organizasyonla sektörde müthiş bir sinerji yaratan Turkcell, bu sayede Türkiye’nin dört bir yanında 100 bin kurumsal müşterisi ile bu organizasyonlar kapsamında birebir temasa geçme imkanı buldu. İş ortakları ve müşterileriyle bir araya gelmek için düzenlediği etkinliklerde dünyanın en önemli düşünce adamlarını ağırlayan Turkcell, 18 Mayıs’ta Liderler Konferansı’nda yine dev bir ismi, eğlence sektörüne damga vuran eski Walt Disney CEO’su Michael Eisner’i ağırlayacak.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell, 450 bine yakın kurumsal müşterisiyle birebir temasa geçmek, sunduğu çözümleri anlatmak ve ufuk açıcı beyin fırtınaları yaratmak için yoğun bir etkinlik gündemi yönetiyor. Düzenlediği zirveler, konferanslar ve Akıllı Şirket toplantılarıyla Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen fikir insanlarını ağırlayan, ülkenin dört bir yanındaki kurumsal müşteri ve paydaşlarına mobilitenin hüküm sürdüğü yeni dünya ile ilgili vizyon sunan Turkcell; son 5 yılda 350 organizasyon düzenleyerek 100 bin kurumsal müşterisiyle birebir temasa geçmeyi başardı. Turkcell, son olarak sunduğu tüm kurumsal çözümleri tek çatı altında buluşturan ve bunları kurumsal müşterilerine deneyimletmek üzere geleceğin dünyasını tek bir alanda resmeden “Kurumsal Deneyim Merkezi”ni de hayata geçirdi.

1368552992_selen-kocabas-3.jpg

Kocabaş:  “Amacımız daha çok müşterimizi teknolojiyle buluşturmak ve onlara  gönül rahatlığıyla ‘O işe Turkcell bakıyor’ dedirtmek”

Yeni teknolojileri hayata geçirmenin en önemli yolunun zihinlerde çözümlenmesi, deneyimlenmesi olduğunu belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, “Biliyoruz ki hızla değişen iletişim teknolojilerini doğru bir şekilde müşterilerimize anlatabilmek, sektörlerinde liderliklerini pekiştirmek için son 5 yılda kurumsal müşterilerimiz için 350 organizasyon düzenledik. Amacımız daha çok müşterimizin teknoloji söz konusu olduğunda ‘O işe Turkcell bakıyor’ diyebilmeleri ve gönül rahatlığıyla kendi işlerine odaklanarak işlerini büyütebilmeleri.”

Michael Eisner 18 Mayıs’ta İstanbul’da…

Turkcell bu yoğun etkinlik trafiğine aynı hızda devam etmeyi hedefliyor. 18 Mayıs’taki Liderler Zirvesi’nin konuşmacısı eğlence sektöründe devrim yaratan isimlerden biri olarak gösterilen eski Walt Disney CEO’su Michael Eisner olacak. Türkiye’nin önde gelen yöneticileri, Turkcell’in kurumsal müşterileri ve iş ortaklarını buluşturacak olan etkinlikte Eisner, teknolojiyle işinde yarattığı farkı anlatacağı “İşinizi büyüten iş ortaklıkları ve liderlik” başlıklı bir konuşma yapacak.

Michael Eisner kimdir?

ABD’de eğlence sektörünün gurularından kabul edilen 1942 doğumlu iş adamı Michael Eisner, kariyerine ABC televizyonunda başladı. 1976’da başkanı olduğu Paramount Pictures’ı gişe birinciliğine taşıyan Eisner, 1984’te Walt Disney Company’nin Yönetimi Kurulu Başkanı ve CEO’su oldu. Başına geldiğinde neredeyse zarar eden Walt Disney’in değeri, onun yönetimindeki 20 yılda 20 kat arttı. “Tema Park” işinde büyük fırsat gördü ve bu alana yatırım yaparak büyük başarı sağladı. 90’ların sonralında Eisner teknolojinin geleceğini görerek yeni teknoloji bilgisayar animasyonlarına yatırım yapmaya başladı. Steve Jobs’ın kurduğu inovatif Pixar ile stratejik iş birliği yaparak Kayıp Balık Nemo, Oyuncak Hikayesi, Sevimli Canavarlar gibi başarılı filmler yaptı. 2005’te medya ve eğlence sektöründe gelişim/umut vaad eden firmalara yatırım yapan The Tornante Company’i kurdu. Teknolojinin gelişen yönünü gören Eisner, bağımsız Vuguru stüdyosuna yatırım yaparak markası ile dijital ve uluslararası platformda tüm dünyaya hitap eden içerikler üretiyor. Vuguru’nun ilk prodüksyonu, Prom Queen, bir internet çılgınlığı ve hayran kitlesi yarattı. Tornante bünyesinde Vuguru, Topps, Activate, Tornante Animation şirketleri yer almaktadır.

Eisner’in bugüne dek yazdığı kitaplar: Kitapları: Work in Progress, Working Together ve Camp.

Kurumsal Deneyim Merkezi’ne kısa zamanda 1000 ziyaret

Turkcell’in kısa süre önce hayata geçirdiği “Kurumsal Deneyim Merkezi” Eylül 2012’de sabit ve mobil ürün, servis ve hizmetleri ile şirketlere sağlanan verimliliği canlı bir şekilde deneyimleme imkanı sunmak için kuruldu.  Sektörel organizasyonların da gerçekleştirildiği Deneyim Merkezi’nde 150 iş gününde 1000 kurumsal müşteri ziyareti, 40 workshop ve 30 sektörel toplantı gerçekleşti. Merkezi ziyaret eden müşterilerin memnuniyet oranı da yüzde 95 olarak ölçümlendi.

Geleceğin Akıllı Şehirleri dev bir makette Kurumsal Deneyim Merkezi’nde

Deneyim Merkezi’nde şirket çalışanlarının kullandıkları akıllı cihazları ve uygulamaları yönetebilmek için geliştirilmiş Mobile Device Management (Mobil Cihaz Yönetimi) sistemi bölümünde akıllı telefon, tablet, ultrabook, VINN ailesi ve Smart TV’ler deneyime sunuluyor. Turkcell’in fark yaratan Akıllı Klima, Akıllı Priz, Kargo Takip, Araç Takip, SağlıkMetre gibi M2M (Machine to Machine) çözümleri canlı olarak deneyimlenebiliyor.  Turkcell ve Turkcell Superonline’ün güçlü altyapısıyla farklı segmentlere yönelik Fiber internet, VoIP, PSTN, Yakınsama, Mobil Santral, Süper Santral (IP Centrex) de Kurumsal Deneyim Merkezi’nde yer alan çözümlerden birkaçı…

Turkcell Kurumsal Deneyim Merkezi’nin ilgi çeken bir diğer alanı ise geleceğin “Akıllı Şehirleri”nin resmedildiği dev maket. İncelikle işlenmiş dev makette bilimkurgu değil, Turkcell’in hali hazırda sunduğu çözümlerin tümüyle uygulandığı bir yaşam alanı tasvir ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.