Güncel

Warcraft'ın son genişlemesi Dragonflight'a bir bakış!

World of Warcraft'ın 10. Genişlemesi Dragonflight yeni içerikleri, yeni bir sınıf ve birçok değişiklikle beraber duyurulmuştu. Warcraft'ın son genişlemesi hakkındaki detaylar bu haberimizde.

Warcraft'ın son genişlemesi Dragonflight'a bir bakış!

World of Warcraft: Dragonflight, Blizzard'ın popüler MMO'sunun bir sonraki genişlemesi olacak. Yayınlanan yeni sinematik bize nereye götürdüğüne ve kiminle uğraşacağımıza dair birkaç fikir veriyor.

Sinematik, kırmızı Dragonflight'ın Alexstrasza'sı tarafından anlatılıyor ve 10.000 yıl önce başlıyor. Ejderha Suretlerinin, Bölünme'nin küresel felaketinden sonra Ejderha Adaları'nı mühürlediğini, doğru zaman geldiğinde ve toprak iyileşirken mutlaka geri döneceklerini söylüyor.

Ama bu Ejderha unsurları kimdir ve alçakgönüllü küçük taş adamın kuleyi yeniden etkinleştirmesi ve ejderhaları eve çağırmasıyla ne bağlantıları var? İhtiyacınız olan cevaplar bu makalemizde.

Dragonflight(LAR)

Her biri bir Suret tarafından yönetilen beş büyük Dragonflight vardır. Fragmanı anlatan Alexstrasza, Kırmızı Dragonflight ve Life-bağlayıcı'nın Sureti'dir ve ateşlerinin onarıcı özellikleri vardır.  Malygos Mavi Dragonflight, Emerald Dream ile bağlantılı rüyaları kontrol eden Yeşil Ysera Dragonflight, zamanı manipüle edebilen Bronz Nozdormo Dragonflight ve hayranların favorisi Wrathion liderliğindeki Siyah Dragonflightlar var. Ayrıca bu genişlemede yeni bir ırk ve sınıf ekleniyor: Dracthyr Evoker. Oyuna yeni bölgeler, yenilenmiş yetenek ağacı ve yeni arayüz de ekleniyor.

Dragon Aspects (Deathwing, Alexstrasza, Ysera, Malygos ve Nozdormu), başlangıçta Dragonkind'in atası olan Galakrond'a karşı büyük bir savaştan sonra Azeroth dünyasını şekillendirmeye ve savunmaya yardım eden Düzenin koruyucuları Titanlar tarafından seçildiler. Aspects, önümüzdeki 10.000 yıl boyunca Azeroth'un muhafızları olarak kalacaktı. Muhafızları şöyle anlamak mümkün, oyuncular Aspectler Malygos ve Deathwing ile Lich King genişlemesinde ve Cataclysm genişletmelerinde ana Boss olarak savaşmak zorunda kalıyorlar. Cataclysm'in sonunda, dört Dragonflight Aspect, çılgın kardeşleri Deathwing'i durdurmak için muazzam güçleri olan ölümsüzlüklerinden vazgeçiyor.

Warcraft'ın Dragonflight genişlemesine bir bakış!

Titan Gözcüleri, işaret kulesini izlemek için Ejderha Adaları'nda kaldı ve birkaç kaos ve yıkım genişlemelerinden sonra, dünya nihayet iyileşti ve ejderhalar artık eve geliyor gibi görünüyor.

Eve Dönüş

Ejderha Adaları'ndan bir süredir Shadowlands da söz ediliyordu; bu ada gizemli güçlerle dolu eski bir yer. Black Dragonflight'ın lideri ve Deathwing'in oğlu Wrathion, birkaç yıldır bu Adaları arıyor.

Görünen o ki, Ejderhaların eve dönmeye bu kadar hevesli olmasının sebeplerinden biri, güçlerinden vazgeçtiklerinden beri kötü kötü durumda olmaları. Ejderhalar çoğalamadı ve son birkaç genişlemede Green Dragonflight Aspecti olan Ysera'nın ölmesi, Ölüm Şövalyelerinin elinde bir grup kırmızı ejderhanın ölümü ve Black Dragonflight'ın neredeyse neslinin tükenmesi bu kötü durumu anlatıyor.

Dragonflight'ın ana hedeflerinden biri Dragon Aspect'lerin Gizemli Ada (Dragon Isles)'daki dört yeni bölgeyi korumak için güçlerini geri almalarına yardımcı olmak olacak. Blizzard, şu anki genişleme paketi Shadowlands'e son hikâye içeriğini eklediğinden, ilerki günlerde konu hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Şu anda Dragonflight için kesin bir çıkış tarihi yok.

LG
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.