Güncel

Westworld'ün yeni sezon çalışmalarına robot takviyesi!

Westworld'ün İngiltere'deki yayıncısı NOW TV, reklam için oldukça gerçekçi görünen bir robotu insanlarla etkileşime geçeceği bir bara yerleştirdi.

Westworld'ün yeni sezon çalışmalarına robot takviyesi!

İkinci sezonun başlamasına sayılı günler kala Westworld'ün tanıtım çalışmaları da sona yaklaşıyor. Dizinin İngiltere'deki yayıncısı NOW TV ise farklı bir tanıtım yapmayı tercih etti. Oldukça gerçekçi görünen bir robotu insanlarla etkileşime geçeceği bir bara yerleştirdi.

Fred olarak adlandırılan bu robot 12 haftalık çalışmanın sonucunda hazır hale geldi. Dış görünüş bakımından fazlasıyla insansı görünen bu robotu bir tek gözleri ele veriyor diyebiliriz. Tabii konuşmaya başlamasının ardından robot olduğu net bir şekilde anlaşılıyor.

Buna rağmen sarf ettiği sözler ve davranışları etrafındakiler tarafından dikkatle gözleniyor. Fred'in "robotların insanlardan daha yararlı olduğunu" ifade etmesi ise pek çok bilim kurgu filminin bize alışadığı korkuyu bir kez daha hissettiriyor.

Westworld'ün ikinci sezonu 22 Nisan'da bizlerle olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.