Güncel

WhatsApp, 24 Ekim'de bu cihazlarda çalışmayı sonlandıracak!

WhatsApp uygulaması 24 Ekim'de bazı cihazlar için çalışmayı sonlandıracak. İşte uygulamanın verdiği son tarih ve çalışmayı sonlandıracağı modeller.

WhatsApp, 24 Ekim'de bu cihazlarda çalışmayı sonlandıracak!

WhatsApp, iOS 10 ve 11 desteğini sona erdirmeyi planlıyor. WABetaInfo tarafından tespit edilen yeni bir bildirim, iPhone kullanıcılarının, 24 Ekim'den sonra uygulamayı kullanmaya devam etmek için cihazları tarafından desteklenen Apple'ın mobil işletim sisteminin en son sürümünü yüklemelerini talep edecek.

WhatsApp'tan bir destek makalesi, şirketin iOS 12'yi iPhone sahipleri için temel olarak önerdiğini belirtiyor. Hala bir iPhone 5s, iPhone 6 veya iPhone 6s kullanıyorsanız, cihazınızda WhatsApp'ı kullanmaya devam edebileceksiniz, ancak iPhone 5 ve 5c sahiplerinin yeni bir telefona geçmeyi düşünmeleri gerekecek.

WhatsApp, 24 Ekim'de bu cihazlarda çalışmayı sonlandıracak!

whatsapp

Bu noktada neredeyse on yıllık iPhone 5 ve iPhone 5c ile, hareketin çok fazla insanı etkilememe ihtimali var. Yine de, dünya çapında milyonlarca insan, arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurmak için WhatsApp'a güveniyor ve bu grup arasında hala iPhone 5 ve iPhone 5c sahibi insanlar mevcut.

Dolayısıyla bu cihazı kullananlar ne yazık ki artık cihazlarında WhatsApp uygulamasını kullanamaz hale gelecek. Bu durum bazıları için ilginç olsa da bazıları için oldukça makul bir karar. WhatsApp gün geçtikçe bünyesine yenilikler kattığı için eski cihazlarla uyum sağlamasında problemler ortaya çıkabilir. Hal böyle olunca da yenilenen bir cihaz son derece önemli olabiliyor denebilir.

Yorumlar
Mk Ultra
Yeni cep telefonu almayı böyle sağlıyorlar. Alışkanlıkları devam ettirmek için böyle bir yol bulunmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.