Güncel

WhatsApp gönderilen mesajların silinme süresini uzattı!

WhatsApp gönderilen mesajların silinme süresini uzattı. İşte şirketin gönderilen mesajları silmeyle ilgili yeni kuralları.

WhatsApp gönderilen mesajların silinme süresini uzattı!

WhatsApp, mesajlaşma ayarları için yeni bir güncelleme getiriyor. Yeni güncelleme ile artık gönderilen mesajlar iki gün sonra dahi silinebilecek. Mesajlaşma uygulaması getireceği yeni güncelleme ile kullanıcıların yaşam kalitesini artıracak. Güncelleme ile kullanıcılara daha önce gönderilmiş mesajları silmek için daha uzun bir süre sunulacak. Artık, iki günden biraz daha uzun bir süre önce gönderilen mesajları temelli olarak silebileceksiniz.

WhatsApp gönderilen mesajların silinme süresini uzattı!

whatsapp

Bu güncellemeden önceki ayarlarda WhatsApp, Herkes için Sil seçeneğini genellikle bir saatten sonra kaldırıyordu. Yani kullanıcıların mesajları silmeleri için kısıtlı süreleri oluyordu, ancak şimdi bu süre daha da uzatılmış durumda. Önceden, bu silme seçeneği bir saat, sekiz dakika ve on altı saniye ile sınırlıydı. Ancak şimdi, Herkes İçin Sil seçeneği 2 gün ve 12 saatten daha uzun bir süre kullanılabilir olacak. Böylece, iki önce gönderilen mesajınızı bile silebilir ve yerine “Bu mesaj silindi” bildirisini bırakabilirsiniz.

Sosyal medya devi bu güncellemeyi bugün erken saatlerde (9 Ağustos 2022) duyurdu. Bir mesajı silmek için, silmek istediğiniz mesajı basılı tutmanız ve ardından Sil > Herkes için Sil'i seçmeniz yeterli olacak. Ancak, bu işlevin amaçlandığı gibi çalışması için hem göndericinin hem de alıcının WhatsApp'ın en son sürümünde olması gerektiğini hatırlatalım. Bu özellik ilk olarak geçen ay iOS platformunda test edilirken keşfedilmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.