Güncel

WhatsApp popüler özelliğini değiştiriyor!

WhatsApp beta sürümünde yeni bir özellik tanıttı. Buna göre WhatsApp, bağlantı gönderme konusunda yeni bir özellik sunacak!

WhatsApp popüler özelliğini değiştiriyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla yayınlanan 2.21.4.15 yaması ile bağlantı gönderimlerini daha kullanışlı ve verimli hale getirdi. Şu anda geliştirme aşamasında olan özelliğin kararlı sürümünün ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yok fakat çok kısa sürede bekleniyor.

Beta notlarında “büyük bağlantı önizlemesi” olarak adlandırılan özellik, gönderilen bağlantılarda yüksek kaliteli önizleme sunacak. Şu anda küçük resimlerle dört satıra önizleme sığdıran uygulama, yeni güncellemesiyle Telegram'a bir adım daha yaklaşıyor.

Yeni WhatsApp özelliği hem Android hem de iOS için geçerli olacak

WABetaInfo'nun Twitter hesabında paylaştığı özellik birçok kullanıcı için önemsiz gibi görünse de verimlilik açısından oldukça önemli olarak değerlendiriliyor. Yeni özellik ile kullanıcılar birbirlerine link göndermek istediklerinde, daha büyük bir önizleme sayesinde artık adrese gitmeden linkin ne hakkında olduğunu görebilecekler. Aşağıdaki görselde Android ve iOS için yeni özelliğin ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

WhatsApp'ta video kalitesini seçmek mümkün olacak

“Büyük bağlantı önizlemesi”nin yanı sıra WhatsApp , video kalitesini de değiştiriyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlerde uygulamanın video kalitesini seçme imkanı sunacağı duyurulmuştu.

Buna göre video kalitesini “otomatik, en iyi kalite ve veri tasarrufu” olmak üzere üç farklı seçenekte seçmenize olanak tanıyacak. Şu anda beta sürümünde test edilmekte olan bu özelliğin kullanıcılar tarafından oldukça beğenildiği belirtiliyor.

Yeni özelliğe göre internetiniz düşükse “veri tasarrufu” seçeneğini açabilirsiniz. “Otomatik” seçeneğini etkinleştirdiğinizde, uygulama bağlantı türüne bağlı olarak görüntü kalitesi ve internet tüketimi arasında en iyi dengeyi sağlayacaktır. Wi-Fi ağına bağlandığınızda videoları “en iyi kalite” seçeneği ile açabileceksiniz.

Anlaşılan o ki WhatsApp kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmak için bir çok yeni özelliğini kullanıcılara sunmaya devam edecek. Rakip mesajlaşma uygulamaları da bundan geri kalmayacaktır. Bu rekabet şimdilik elbette kullanıcıların işine yarayacak.

Yorumlar
Mmmm
Geliştirin geliltirin biraz daha yuvalar yıkılsın daha rahat iş becersinler lanet olsun bu akıllı telefonlae çıktı yuva diye bişey kalmadı kalmadı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.