Güncel

WhatsApp üzerinden 900 kişi ceza yedi!

İstanbul'da trafik kurallarını ihlal eden 900 kişiye WhatsApp üzerinden yapılan şikayetlerle ceza kesildi.

WhatsApp üzerinden 900 kişi ceza yedi!

Trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin Whatsapp üzerinden ihbar edilebilmesini sağlayan sistem, meyvelerini vermeye başladı. Yaklaşık bir ay önce başlatılan uygulamada trafik kurallarını ihal eden 900 kişiye ceza kesildi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, birkaç gün önce sürücülerin trafikte karşılaştığı yanlış davranışları ve kural ihlallerini bildirmesi amacıyla kendilerine ait olan "533 155 0 155" ve "552 155 0 155" numaralı iki hat aldıklarını bildirmişti. Sürücülerin bu WhatsApp numaralarına ellerinde bulunan video ve görüntüleri iletmesi durumunda videoda bulunan sürücüler hakkında yasal işlem yapılabileceğini açıklamıştı.

Şu an sadece İstanbul genelinde uygulamaya giren sistem, ilk 20 gün içerisinde 900 sürücüye ceza kesilmesini sağladı. Trafik Kontrol Komuta Merkezi tarafından belirtildiğine göre bu güne kadar sistem üzerinden 15.000 görüntü ve video iletimi gerçekleşti. 20 kişilik bir ekip tarafından kontrol edilen sistemde kural ihlali yapan ve ceza kesilen sürücülerin sayısının artacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.