15 yaşında olan Jenny Fry, ailesinin iddialarına göre EHS (Electro-hypersensitivity / elektromanyetiğe aşırı duyarlılık) sendromuna sahipti. Ailesinin açıklamalarına göre Jenny’nin bu sendromu ilk olarak 2012 yılında ortaya çıkmış. Annesi, Jenny’nin bu yıldan itibaren yorgunluk, baş ağrısı ve mesane problemleriyle karşılaştığını söyledi.

Kızının bu hastalığından ötürü evdeki kablosuz modemi kaldırdıklarını söyleyen Debra Fry (Jenny’nin annesi), okuldaki ve çevredeki kablosuz ağların yaygın olmasından dolayı Jenny’nin hastalığının artarak devam ettiğini belirtti.

Daha önce okul yönetimiyle konuştuğunu ve Wi-Fi’ın kullanım alanın kısıtlanmasını talep ettiğini söyleyen Debra Fry, okul yönetiminden olumsuz bir tepki aldığını belirtti.

Okul Müdürü Simon Duffy ise Jenny’nin sağlığının herkesin sağlığı kadar önemli olduğunu fakat okuldaki Wi-Fi sisteminin etkin bir şekilde çalışması için yüksek ücretler ödendiğini, ayrıca ekipmanların yönetmeliğe tamamen uygun olmasından dolayı yapabilecekleri çok fazla bir şeyin olmadığını belirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.