Güncel

WICS 2013'te akıllı şehirler konuşulacak

WICS 2013’ün 25 oturumunda Türkiye ve dünyanın akıllı şehirler gündemi tartışılacak.

WICS 2013'te akıllı şehirler konuşulacak

EurAsia Strategies tarafından ikincisi düzenlenecek olan WICS –Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde iki gün boyunca toplam 25 oturum düzenlenecek. Oturumlara katılacak kamu kurum ve kuruluşları, özel
sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri dünyadaki ve Türkiye’deki akıllı şehirler gündemini, sunacakları bildiriler eşliğinde tartışacak.


Teknolojioku.com'un da sponsor olduğu WICS 2013 (World Intelligent Cities Summit – Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi) 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Hilton Conrad Hotel’de 100’ün üzerinde konuşmacının katılımı ile
gerçekleştirilecektir. Bu üst düzey zirvenin programında bu sene enerji, inşaat, telekomünikasyon ve bilgi güvenliği, ulaşım, yenilenebilir enerji (rüzgar, güneş, biyoyakıtlar), atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı, ICT, turizm ve sağlık alanları uluslararası konuşmacıların da katılımıyla özel oturumlarla detaylı bir şekilde ele alınacaktır.


Londra merkezli EurAsia Strategies’in Genel Müdürü Fatih Aydın’a göre ‘’Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi kapsamında önde gelen hedeflerimizden birisi hızla gelişmekte olan akıllı şehir proje uygulamaları kapsamında hem yerli hem de uluslararası yatırımcıları bir araya getirmek ve ülke ekonomimize katkıda bulunacak işbirliklerinin yapılmasını sağlamak ve akıllı şehirlere geçişe bu üst düzey zirve vesilesi ile destek olmaktır. Global olarak bakıldığı zaman her yıl dünyamıza New York'a eşdeğer yedi şehir ekleniyor ve 2050 yılına kadar dünya nüfusunun %70’i şehirlerde yaşıyor olacak. Her ne kadar bu hızlı şehirleşme dünyanın gelişmekte olan ülkeleri için ekonomik ve sosyal ilerlemenin bir simgesi olarak görülsede, dünyamızın altyapısı için çok büyük bir yük oluşturuyor.

Tüm dünyada şehirlerimizi daha akıllı hale getirerek bu soruna çözüm üretmemiz mümkün. Dünyada pek çok ülkede akıllı şehirler üzerine projeler üretiyorlar ve ulaşımdan enerjiye ve inşaata kadar akıllı sistemlerden yararlanıyorlar. Kurumlar arasındaki bilgi paylaşımında, vatandaşların bilgilendirilmesinde ev ve ticari bina inşaatlarından suya ve kamu güvenliğine kadar kritik belediye hizmetlerinin sağlanmasında nasıl verimlilik artışı sağlanabilir üzerine çalışan pek çok paydaş sektör var. Enerji şebekelerini daha dayanıklı ve verimli hale nasıl getirebiliriz üzerine özel şirketler ve kamu kurumları projeler geliştirmektedirler ve bu anlamda özellikle yenilenebilir enerji kaynakları ve elektrikli otomobillere uyumlu teknolojik donanımlar da ön plana çıkmaktadır. Bu çözümler ve daha fazlası sadece gerçek anlamda akıllı şehirlere doğru atılan ilk adımlar. Sıfır karbon emisyonlu ve çevresel açıdan sürdürülebilir şehirleri kurmak hayal değil’’

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde konuşulacak konular:
Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirve 25 oturumdan oluşacak. WICS 2013’de yer alacak önemli oturum başlıklarından bazıları şöyle:

1.Gün
 Liderler Paneli: 21. Yüzyıl’ın Akıllı Şehirleri
 Akıllı Şehirlere Dönüşümde Global Stratejiler
 Enerji ve Kaynaklar: Rüzgar, Güneş, Biyoyakıtlar, Akıllı Şebekeler, Atık
Yönetimi ve Atıktan Enerji
Akıllı Şebekeler ve Yeni Teknolojiler
Atık Su Yönetimi ve Altyapı
Bilgi ve İletişim Teknolojileri
Bilgi Yönetimi, İletişim ve Güvenlik
Akıllı Şehirlerde Telekomünikasyon
Kentsel Dönüşüm
Akıllı Şehirlerde Sağlık


2. Gün
Belediye Başkanları Paneli
Akıllı Turizm
Akıllı Şehirlerde Perakendecilik
Sosyal Medya
Büyük Veri ve Bulut Bilişim
Akıllı Ödeme Sistemleri & NFC
Ortadoğu odaklı oturum
Uluslararası Örnek Proje İncelemeleri
Akıllı Şehir Projelerinde Finans ve Yatırım
Akıllı Ulaşım Sistemleri
Elektrikli Ulaşım
Akıllı Binalar ve Evler
Türkiye’de Akıllı Şehir Projelerinde fırsatlar
Söz konusu zirve, Türkiye’den ve yurt dışından pek çok dernek, birlik ve kamu kurumunun
resmi destekleri ile gerçekleştiriliyor.

Bilgi için:
EurAsia Strategies London
Tel 1: +44 844 318 0 800
Tel 2: +44 843 289 3 733
Email: info@eurasiastrategies.com
Ms. Reyhan AYDEMİR, Marketing Executive: reyhan@eurasiastrategies.com

Yorumlar
Misafir
sizin sponsor olmanizda güzel tebrik ederiz umarim en kisa zamanda gerçekleşir bu teknoloji ler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.