Güncel

Winamp'ın kaderi netleşti, yeni sahibi bakın kim oldu!

Fişi çekilen Winamp hayata geri dönüyor!

Winamp'ın kaderi netleşti, yeni sahibi bakın kim oldu!

20 Aralık itibariyle kapanacak olan Winamp’la ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Microsoft’un geliştirici firma AOL ile yazılımı satın almak için masaya oturdu iddiasından sonra şimdi de Winamp’ın ölmemesi için yeni bir şirket ismi dönmeye devam ediyor. Tüm zamanların en iyisinin şu günlerde düştüğü durum pek de iç açıcı değil.

İddiaların asılsız olduğu, Microsoft'un Winamp'ı satın almadığı ortaya çıkmıştı hatırlayacak olursanız. AOL yaptığı açıklamayla birlikte geçtiğimiz saatlerde ilk göz ağrılarından olan Winamp'ı Radionomy'e sattığını duyurdu. Popüler medya oynatıcısı Winamp fişi çekilecek derken, yeniden hayat bulmuş oldu.

1388667611_basliksiz-2-kurtarildi.jpg

Sancılı dönemler geçiren ünlü medya oynatıcısını satın alan şirket hakkında biraz bahsedecek olursak; yayın sektöründe online hizmetleriyle tanınan, sanal radyolar üzerinde çalışmalar yürüten uluslararası bir şirket olarak biliniyor. Winamp ile birlikte kolayca sanal radyo kurup hizmet verme düşüncesinde olan Radionomy, bakalım bu planlarını hayata geçirebilecek mi.

Winamp'ın yeni arayüzü ve ilk güncellemesi çok yakında gelecek, peki çok şey değişecek mi hep birlikte bekliyoruz. Sizlerin de bu konuda yorumlarını merak ediyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.