Güncel

Windows 10 14388 yapısının önizleme sürümü PC ve Mobil için yayınlandı

Yıl dönümü güncellemesinin geri bildirim aşamasına dahil olan 14388 yapısı insider kullanıcılar için yayınlandı.

Windows 10 14388 yapısının önizleme sürümü PC ve Mobil için yayınlandı

Kullanıcıların geri bildirimlerinin de dikkate alındığı ve çoğunlukla hata düzeltmelerini içeren güncelleme dün insider kullanıcıları için yayınlandı.Windows 10 PC için iyi sayılabilecek sonuçlar elde etse de mobil için aynı şeyi söylemek oldukça zor.Fakat hala bu işletim sistemini akıllı telefonlarında görmek isteyen ve kullanan kullanıcılar mevcut.Microsoft ise Windows 10 Mobile için ısrarcı.Açıkçası her ne kadar Android ve iOS karşısında oldukça düşük bir kullanım oranına sahip olsada hala potansiyeli yüksek bir sistem.Örneği bünyesinde barındırdığı Continumm yani bir dock vasıtasıyla bir monitöre bağladığınızda tıpkı bir bilgisayarmış kullanım sağlayan özelliği oldukça ilgi çekici ve kullanışlı.

Yeni insider sürümü başta belirttiğim gibi bir çok hata düzelmesini içeriyor.Bu anlamda Microsoft yeni yapıyla birlikte 44 hatanın giderildiğini paylaştı.İşte başlıca düzeltilen bazı hatalar:


PC için düzeltilen hatalar

  • Ekran Okucu'da ortaya çıkan tarih ve saati okumama problemi düzeltildi.
  • Oturumu kapatıp tekrar açtığınızda ortaya çıkan Ekran Okuyucu'sunun kılavye üzerindeki kısayol tuşunun çalışmama problemi giderildi.
  • Mağaza uygulaması güncellendi.Yeni Mağaza sürümü:11606.1001.39.
  • TPM(Güvenilir Platform Modülü; Bakınız:TPM) sürücülerinde ortaya çıkan çökme problemi düzeltildi.

Mobil için düzeltilen hatalar

  • Edge'de InPrivate Mode(Gizli gezinme modu)'da kılavyenin görünmemesi problemi düzeltildi.
  • Cihazın yeniden başlatılması durumunda uygulamaların başlatılması sırasında ortaya çıkan problem düzeltildi.
  • Mağaza uygulaması güncellendi.Yeni Mağaza sürümü:11606.1001.39

Bakalım yeni yıl dönümü güncellemesi kullanıcılara nasıl bir yapı sunacak?Elbette ki yıl dönümü güncellemesinin içerdiği her özellik her bilgisayar yada her akıllı telefon için çalışmayacaktır.Fakat sunulan özellikler Windows 10'un her iki platfrom için de geleceğini oldukça önemli kılacak.


Windows 10'un yıl dönümü güncellemesinden beklentileriniz neler? Sizce Windows 10'un her iki platfrom için de geleceği nasıl olacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.