Güncel

Windows 11 kesmedi 12.si yükleniyor: "Microsoft Windows 12 pek yakın"!

Microsoft Windows 10'un ardından Windows 11 ile köklü değişikliklere gitmiş ve herkesin alıştığı başlat menüsü, bazı işlevsel özellikler ve birçok farklılık gelmişti. Windows 11 kesmemiş olacak ki Microsoft Windows 12 çalışmalarına başlamış görünüyor.

Windows 11 kesmedi 12.si yükleniyor: "Microsoft Windows 12 pek yakın"!

Windows 11 ve Windows 10'un bu yılın başlarında aylık toplam 1,4 milyar aktif bilgisayara ulaştığı gerçeği göz önüne alındığında, Microsoft'un sistem kararlılığına odaklanmak için Windows özellik güncellemelerinin hızını yavaşlatması doğru bir karar gibi görünüyor. Bununla birlikte şirket, her üç yılda bir Windows istemcisinin yeni bir ana sürümünü çıkarmayı, özellik güncellemelerini de yılda dörde yayarak yeni bir Windows geliştirmeyi hedeflediği bildiriliyor.

Windows 11 ile Microsoft, her takvim yılının ikinci yarısında gelecek olan özellik güncellemelerini yıllık olarak yayınlayacağını açıkladı. Duyurudan kısa bir süre sonra şirket, Windows 10'un özellik güncelleme programını yılda iki kez döngüsünden ayırarak tek güncelleme ritmine alacak.

Windows 12 için adımlar atılmaya başlıyor

Bu açıklamaların ardından, Microsoft bu yılın başlarında şirketin yerleşik yol haritasının dışında gelişen bir Windows 11 özellik güncellemesi yayınlamış olsa da her iki işletim sisteminin (Windows 10) de resmi olarak 22H1 sürümünü henüz alamadık.

Windows 12 çok yakında gelebilir!

Şimdi, Windows 11 için gelecek 22H2 sürümüyle (kod adı Sun Valley 2), Microsoft, gelecekteki özellik güncellemelerinin sıklığını artırarak Windows geliştirme döngüsünü daha da değiştiriyor ve "Büyük güncelleme" ​​için üç yıllık bir sürüm döngüsüne geçiyor.

Windows Central'ın bildirdiğine göre bu yeni yol haritası, Microsoft'un mevcut işletim sistemi için yılda dört defaya kadar yeni özellikler ve deneyimler sunmasını sağlayacak. Planlanan özellik sistemine göre, Microsoft'un dahili olarak 'Anlar' olarak adlandırılan yeni mühendislik çalışmasının bir parçası olarak gelecek, bu da BT yöneticilerinin yakında kendilerine ait daha fazla özelliğe sahip olabileceği anlamına geliyor. Microsoft, ana işletim sistemi sürümlerini numaralandırmaya geri döndüğünden, şirket potansiyel olarak 2024 yılına kadar yeni Windows 12'yi duyurabilir.

Şu an itibariyle, Microsoft'un bir sonraki büyük işletim sistemi sürümüyle ilgili ayrıntıların az olması bekleniyor. Görünüşe göre şirket içinde bu durum ciddi olarak değerlendiriliyor. Proje şu anda erken planlama ve mühendislik aşamasında.

Yorumlar
Bahadir
Bana göre Microsoft işlemcisi en az sekizinci nesil e kadar olan PC ler için Windows 10X benzeri bir işletim sistemi cikarmalilar. O kadar çok PC var ki sekizinci nesil den eski olan dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar. PC si eskiyen eski CPU su olan eski PC lar için Windows 10X gibi bir işletim sistemi
Cevapla
Bahadir
Windows 10 da herşey serbest. Windows 11 kurulum yapmak için gerekli olan hotmail veya outlook ihtiyacınız var. Oysa Windows 11 de güncelleme alabilmek için yine hotmail, outlook e-postasina ihtiyacınız olabileceğini duyurabilir Microsoft. Evet yanlış duymadınız Windows 11 güncellemesi alabilmek için hotmail veya outlook e-postasina ihtiyacınız olabileceğini duyurabilir Microsoft. Windows 11 i kurmak için rufus 3.19 da ince ayarlama var e-postasiz hesap açıp Windows 11 i kullanıyorsunuz
Cevapla
Ahmet
Heralde tüm intel işlemcilere 10. Nesil üstü zorunluluğu ve mecburi ssd ister artık. Tüm bilgisayarları bitirdi Windows.
Cevapla
fjdhdj
cjfhdk djdhd
Cevapla
Bill Gates
Bu sürüm, mac os a benzeyecek gibi gözüküyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.