Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümü bugün resmen tanıtıldı ve indirmeye sunuldu. Yeni sürüm, Geliştirici Önizleme sürümüne birçok yenilik ve değişiklik getiriyor.

Başlat düğmesini artık göremiyoruz
Metro stili giriş ekranı beklendiği gibi yerinde duruyor, ancak Başlat düğmesini artık göremiyoruz. Masaüstü görünümünde ekranın sol alt köşesine tıkladığımızda Metro arayüzüne dönüş yapıyoruz. Windows'un uygulama mağazası Windows Store ise artık erişilebilir durumda. Ancak bunlar birçok değişikliğin sadece iki tanesi. Microsoft bu sürümde, Geliştirici Önizleme sürümüne kıyasla 100.000'in üzerinde "önemli değişiklik" olduğunu söylüyor.

Windows Store
Windows Store'un açılması, bize gerçek Metro uygulamalarını da test etme imkanı sundu. Bunun dışında uygulamalar arasında geçiş ve arka planda gerçekleşen kopyalama, donanım desteği, güvenlik gibi alanlarda birçok geliştirme var. Windows'un bu sürümü final sürümde nasıl bir deneyim yaşayacağınızı size deneme şansı veriyor.

Windows 8 Tüketici Önizleme testte
Windows 8'i şu an sadece PC'lerde deneyebiliyoruz. ARM sürümünü indirip denememiz ise mümkün değil, zira buna uygun bir tablet veya cihaz henüz bulunmuyor. Ancak Windows 8,'in ARM sürümü PC'nizde gördüğünüze oldukça benzer bir biçimde çalışacak. Pil ömrü ve performans gibi konuları ise Windows 8'li bir tableti deneyebildiğimizde açıklığa kavuşturabileceğiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.