Güncel

Windows 8 Final yılın sonuna doğru geliyor!

Microsoft'un milyonlarca kişi tarafından beklediği yeni işletim sistemi Windows 8 yıl sonuna doğru geliyor!

Windows 8 Final yılın sonuna doğru geliyor!

Dünya'nın en çok kullanılan işletim sistemlerini üreten firma Microsoft, Windows işletim sistemi serisine geçtiğimiz aylarda bir yenisini daha katmıştı. Windows 7 ile birlikte XP'de kazandığı popülerliği tekrar kazanan Windows, 8 ile birlikte tekrar kullanıcıların bilgisayarındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Barselona'da düzenlenen MWC 2012, Dünya Mobil Kongresi'nde Windows 8 Consumer Preview sürümünü tanıtan Microsoft'un internette yer alan son haberlere göre Windows 8 Final sürümüEkim ayında çıkaracağı biliniyor.

1332254545_adsiz.jpg

Önümüzdeki yaz aylarında bütün hazırlıkların tamamalanacağı ve yeni Windows 8'in tablet dahil bütün platformlar için Ekim ayında karşımıza çıkacağı iddaa ediliyor. Hepimizin yakından tanıdığı yeni Metro arayüzün, gelecek olan Windows 8'in iliklerine kadar işlediğini ve dolayısıyla dokunmatik cihazlar için olan kullanım  kolaylığını göz önünde bulundurursak, bütün platformlar için eş zamanlaı gelmesi şuan için en mantıklı olanı gözüküyor. Ayrıca Microsoft'un Nisan ayı içerisinde yapacağı bir toplantıda Windows 8 ile alakalı bilgiler vereceği yapılan güçlü tahminler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.