Kilit ekranı Windows 7 gibi görünmekte. Fakat Windows 8'in değişikliği Microsoftun akıllı telefonlarda kullandığı işletim sisteminin kilidi benzeri ile aynı arayüze sahip. Arayüzde zaman, haftanın günü, güç yönetimi için göstergeler ( Sadece taşınabilir bilgisayarlar için ) ve erişim kolaylığı ortaya çıkmakta. Bu görünüm dokunmatik ekranlı Windows 8 işletim sistemi için mükemmel bir kullanım kolaylığı sağlayacak gibi görünüyor.

İster sevin ister nefret edin Office Ribbonları geri döndü. Görünüşe göre Windows 8'in Explorer?inde bu Ribbonlardan fazlaca kullanılmış.

Bulut Senkronizasyonu:
Senkronizasyon ve Web paylaşımı, Microsoft birçok şeyi bulut işletim sistemi içine entegre etmek, paylaşmak için senkronizasyon butonu eklemiş görünmekte. Bu butonların Windows Live Mesh?teki gibi mantıkla çalışması bekleniyor.

Bulut sistemi ve web paylaşımı. Aynı zamanda bir başka buton keşfettik, Web Paylaşımı! Bu güzel özelliğin Windows Live SkyDrive gibi kullanılması düşünülüyor. Bulut sistemi 25GB?a kadar ücretsiz olarak depolama ve paylaşım yapabilecek. Burada Office içerikleri paylaşılabilecek ve Dropbox gibi çalışacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.