Güncel

Windows 8, Kinect ve Ford Mustang birleşirse!

İşte karşınızda Kinect ve Windows 8'le kontrol edilebilen Ford Mustang!


Teknolojinin dur durak bilmediği ilerlediği günümüzde bu da mı oldu diyebileceğiniz türden, sıradışı bir proje ile karşınızdayız. Bu projeyle birlikte araba, bir işletim sistemi ve kinect adlı hareket algılayacısı sensörlerle kontrol edilebiliyor.

İşte karşınızda yeni Ford Mustang, diğer Mustang'lerden biraz daha farklı mı geldi? Evet biraz değil baya farklı, çünkü biraz sonra göreceğiniz araba üzerinde Windows 8 ve Microsoft Kinect bulunduruyor. Sesi, komutları hareketleri ve herşeyi algılayabiliyor.

1332692229_dd.jpg

Araçda bir çok yenilik gözümüze çarpıyor, bunların engüzellerinden birisi şüphesiz, Windows Phone ile kaydettiğiniz bir ses veya ses dosyasını anında dışarıya, arabanın dışına sesi verebiliyorsunuz. Örneğin, sizi sinir eden bir araç yanaştı, "yol ver" ses kaydını sesli olarak dinletebilirsiniz.

Yeni araçta yok yok diyebiliriz. Araçta WiFi, 4G hotspot, kişiselleştirilebilen klakson sesleri göz dolduruyor. Aracın ibre kısmında ise hız, konum, RPM, yakıt seviyeleri kullanıcılara sunuluyor. Bu işlemler de azure sayesinde hoş bir menü ile sunuluyor.

*Microsoft'un bu yeni projesi: Project Detroit'i 25 Mart'ta tanıtıp kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.