Ayarlarla çok uğraşmak gerekiyor!

Windows Forum'daki yorumlara bakılırsa kullanıcılar Windows 8'i "kullanılabilir" hale getirmek için ayarlarla çok uğraşmak gerekmesinden rahatsızlar. Örneğin, sistemi ilk yüklediğiniz haliyle saat, Wi-Fi bağlantısı ya da pil ömrünü görmek mümkün değil.

Çözüm: Kayıp bilgilere ulaşmak için uygulama yükleyin
Bu sorunu dillendiren kullanıcıların tamamen haklı olduklarını söylemeliyiz. Saati görmek için Charm Bar'ı açmanız gerekiyor. Diğer kayıp bilgilereyse ancak farklı uygulamalar yükleyerek ulaşabilirsiniz.

Oyunlarda performans düşük!

Windows Forum tarihinin en uzun başlığı Windows 8 sorunlarına adanmış olan başlık. Kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konuların başında oyunlarda görülen düşük performans geliyor.

Çözüm: En son sürücüleri kullanın

Aslında gerçekten böyle bir sorun var mı emin değiliz. Çünkü Windows 8 sistem ihtiyaçları Windows 7 ile aynı. Bu nedenle nasıl daha düşük performansa yol açtığını pek anlayamadık. Bizim kendi Windows 8 deneyimimiz de böyle bir sorunun varlığına işaret etmiyor. Ama yine de en son Windows 8 sürücülerini yüklemekte fayda var. Özellikle de grafik kartının son sürücülerini kullanmak gerek.

Tanıtım videosu işe yaramaz!

Windows 8'i yükledikten sonra karşınıza bir tanıtım videosu çıkıyor. Ancak video, Windows 8 ile yeni tanışan kullanıcıların işine yarayacak hiçbir bilgi vermiyor. Yeni arabirimin fare hareketleriyle ilişkisi yeterince açıklanmıyor.

Çözüm: Kullanıcıların hazırladığı videoları izleyin
Eğer Microsoft iyi bir tanıtım videosu hazırlamak için gerekli vakti ayırsaydı bugün başını ağrıtan pek çok şikâyetle karşılaşmayacaktı. Neyse ki iyi tanıtım videolarının eksikliğini fark eden pek çok kullanıcı üşenmeyip kendi videolarını hazırladı, kendileri gibi zorluk yaşayan diğer kullanıcıların erişebilmesi için YouTube gibi sitelere yükledi.

Metro IE 10'da RSS çalışmıyor!

Bir diğer eleştirilen nokta da Internet Explorer 10'un RSS desteklememesi. Tarayıcının sadece masaüstü sürümü bu desteği sunuyor.

Çözüm: RSS uygulaması kullanın

Şu an için IE 10'a RSS desteği eklemenin bir yolu yok. Bunun için Bento benzeri bir uygulama kullanmanız gerekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.