Güncel

Windows 8'in güvenliği çok daha güçlü olacak

Microsoft, gerek gördüğü zaman bazı Windows 8 uygulamalarını uzaktan bağlanarak silebileceğini duyurdu.


Yeni gelecek Windows birçok yeni özelliği beraberinde getirecek, bu önemli özelliklerinden biri de uygulama marketi olacak. Akıllı telefonlar ve tabletlerde görmeye alışkın olduğumuz uygulama marketleri sizlerin de bildiği üzere hem eğlence, hem de risk dolu ortamlar durumunda. Android Market'in de, App Store'un da, Windows Phone Marketplace'in de birçok kötücül yazılımla mücadele ettiğini artık her kullanıcı bilmekte. Peki bu riskli market ortamlarının neredeyse tüm dünya tarafından kullanılan Windows platformuna gelmesi durumunda güvenlik nasıl sağlanacak?

Bu önemli sorunun cevabı Microsoft tarafından verildi. Microsoft, yaptığı açıklamayla Windows8'in uygulama marketinden indirilen zararlı uygulamaları gerektiği takdirde uzaktan silebileceğini duyurdu. Yani Windows Store'dan indirdiğimiz her uygulama, bir bakımaMicrosoft'un güvenlik takibinde olacak ve Microsoft istediği takdirde uygulamanın fişini çekebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.