Xbox Series X'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 1

Xbox Series X kesinlikle güçten yoksun değil, 4K grafikleri önceki nesil konsollarda görülmeyen bir pürüzsüzlük seviyesinde kaydırabiliyor. Microsoft'un yekpare kara kutusunun ardındaki asıl deha, Netflix ve Microsoft'un kendi oyunları da dahil olmak üzere yüzlerce oyuna erişim sunan ilk örneği üzerine modellenen uygun fiyatlı bir abonelik hizmeti olan Game Pass'tir.

Xbox Series X'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 2

Ayrıca 'Microsoft'un kendi başlıkları' her şeye kadir Forza Horizon serisini kapsadığında, bu otomatik ödemelerden bazılarını değiştirmenin zamanı gelebilir.


Game Pass'i seçseniz de seçmeseniz de, yeni nesil Xbox'ın pikselleri zorlayan homurtusundan yararlanan bazı mükemmel sürüş oyunları var ve biz de en beğendiğimiz beş tanesini seçtik...


İşte Xbox Series X'teki en iyi beş sürüş oyunu

Xbox Series X'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 3

Forza Horizon 5


Forza Horizon oyunlarının parlaklığı hafife alınamaz. Her biri, fon sağlamak için karaborsa organ satışı gerektiren türden arabalarda arkadaşlarınızla oynamanıza izin veren idealleştirilmiş bir otomotiv oyun alanıdır. Serideki en son oyun, bu ilham verici, simyasal formülün bir başka iyileştirmesidir ve kurgusal Horizon festivalini, şimdiye kadarki en canlı ve jeolojik açıdan çeşitli konumu olan Meksika'ya nakleder.


İster yüksek bir volkan, ister yoğun bir orman veya beyaz kumlu bir plaj olsun, Forza Horizon 5, arkadaşlarınızla yarışabileceğiniz, sürüklenebileceğiniz veya sadece amaçsızca dolaşabileceğiniz Instagram dostu konumlar sağlar. Kesinlikle hiçbir şey yapmamanın eğlenceli olduğu çok az oyun vardır, ancak doğaçlama bir yolculuk için Horizon 5'te birkaç arkadaşınızı çevrimiçi olarak toplayın ve resmileştirilmiş zorluklardan kaçınarak onları oynarken olduğu kadar eğleneceksiniz.

Xbox Series X'teki en iyi beş sürüş oyunu - Page 4

Assetto Corsa Competizione


Acımasızca dürüst olacağız, Assetto Corsa Competizione, son nesil konsollara ilk geldiğinde gerçekten uygun bir durumda piyasaya sürülmemişti. Bunun nedeni, bir insanı aya gönderme sürecinden neredeyse kesinlikle saniyede daha fazla hesaplama yapan inanılmaz derecede karmaşık bir bilgisayar simülatörü olmasıdır. Eskiyen Xbox One donanımı, matematiğe ayak uyduramadı ve açıkçası, Countdown'ı her izlediğimizde böyle hissediyoruz.


Yine de bir Xbox Series X'iniz varsa, keskin 4K grafikler, hızlı yükleme süreleri ve uygun kare hızları ile ACC çok daha iyi performans gösterir. Konsoldaki en gelişmiş sürüş simülatörü olarak, her zaman popüler olan GT3 sınıfı yarış arabalarını alır ve onları öyle bir doğruluk düzeyinde simüle eder ki, muhtemelen sürücünün midesinde çalkalanan öğle yemeğini modeller. Sayılarla ilgili uçan bir ön splitter veremeseniz bile, izlemesi büyüleyici, yakın ve heyecan verici bir yarış sunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.