Güncel

Xbox üretilen fabrikada toplu intihar girişimi

Foxconn çalışanları intihar teşebbüsünde bulundu. Detaylar haberimizde.


ABD'nin Las Vegas kentinde tüketici elektroniği fuarı devam ederken, Çin'de Microsoft Xbox üretilen fabrikada geçtiğimiz hafta fabrika çalışanları kötü çalışma koşulları nedeniyle yaklaşık 300 kişi intihara kalkıştı.

Edinilen bilgilere göre, fabrika çalışanları yönetimden maaşlarına zam yapılması isteğinde bulundu. Firma yönetimi ise çalışanlara işlerini bırakarak tazminat almalarını veya maaşlarına zam almadan işlerine devam etmeleri şeklinde isteğe yanıt verdi. Olumsuz yanıt alan fabrika çalışanlarından çoğu ayrılmayı ve tazminatlarını almayı talep etti. Ancak bu kez de yönetim çalışanlara hak ettikleri tazminatlarını vermek istemedi.

1326323983_430153.jpg

Firma çalışanları bu olumsuzluklara dayanamayıp çareyi intihar etmekte buldu. Yaklaşık 300 kişilik çalışan fabrikanın çatınsa çıktı ve intihar teşebbüsünde bulundu. İşçiler zorlukla aşağıya indirildi. Yönetim ile çalışanlar arasında anlaşma olup olmadığı hakkında sağlıklı bilgi alınamadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.